Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Lehetséges teljesen "leválni"...

Lehetséges teljesen "leválni" a "régi" életemről és újat kezdeni legális keretek között?

Figyelt kérdés
Nincs priuszom, nincs semmilyen feljegyzés, hogy csináltam volna valami illegálisat. Így lehetséges elérni, hogy nevet változtassak és teljesen szakítsak a régi életemmel? Elérni azt, hogy a nevem és a fényképem minden adatbázisból törölve legyen és velem kapcsolatba, ha valami történik vagy érdeklődnek semmilyen infót ne adjanak ki. Esetlegesen még az iskolákat is újrajárnám, ha szükséges.

2017. jan. 19. 19:19
 1/8 anonim ***** válasza:
Nem hiszem, hogy lehetséges mivel ember a semmiből nem születik.
2017. jan. 19. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Egyszerűen nem beszélnék senkinek a születésem körülményeiről. A papírokra meg csak rá tudnak nyomni valami hivatalos hablatyolást mert hallottam már olyanról, hogy hivatalosan semmit nem tudni a gyerek születési körülmébyeiről és a szüleit sem találják. (Ez a "gyere"k, ha jól tudom akkor
2017. jan. 19. 19:43
 3/8 A kérdező kommentje:
...már harminc valahány éves... Elnézést telefonról írok és véletlen rányomtam a komment elküldése gombra.
2017. jan. 19. 19:44
 4/8 anonim ***** válasza:
65%
Nevet, címet változtathatsz, átoperáltathadod a rusnya képed, de a születési helyet, időt és anyád nevét nem tudod megváltoztatni legális keretek között meg azon kívül se. Kamu személyit vásárolhatsz, de taj-számod, adószámod nem lesz, erkölcsi bizonyítványt nem tudsz szerezni ha munka miatt kell.
2017. jan. 19. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Erre hivatalosan csak a tanúvédelmi programban lehetne esélyed.

A programnak azonban vannak feltételei....


A névváltoztatás az, ami relatíve szabadon megtehetsz.

A képedet átoperáltathatod, de bizonyos hatósági számok, TAJ - szám, adóazonosító jel nem változik akkor sem, mit ahogy a születési adatok sem.

2017. jan. 25. 06:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Azt megteheted, ha ismered a megfelelő embereket és van elég pénzed hozzá, akkor vásárolhatsz magadnak bármilyen új személyazonosságot, persze a plasztikai műtét után.

De ez törvénytelen.


És ha nem is csináltál semmit, akkor mi a frászért akarsz teljesen eltűnni és másvalakiként létezni?

2017. jan. 25. 06:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Ha valami illegális miatt csinálnám egyszerűen lelépnék ázsiába vagy amerikába. Itt az a lényeg, hogy nem akarom, hogy olyan emberek, akiknek nem kellene rámtaláljanak.
2017. jan. 25. 13:16
 8/8 anonim ***** válasza:

Valami nagyon nagy dolog kell, hogy megtegyék és akkor sem tűnsz el mindenhonnan, valahol biztos marad nyoma a rendszerben. Egyedül tanúvédelemnél tudom ezt elképzelni.

Olyan nincsen, hogy besétálsz a kormányablakba és kéred, hogy töröljenek ki mindent, mert azt biztos nem fogják megtenni.

2017. jan. 25. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!