Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ez zaklatásnak minősül a...

Ez zaklatásnak minősül a szomszéd részéről?

Figyelt kérdés
Panelházban, az alattam lakó szomszédról van szó. Már többször is előfordult, hogy feljött, mert állítólag éjszaka szándékosan zajolunk, direkt zavarni akarjuk, nem hagyunk neki nyugalmat. Őszintén szólva nem tudom miről beszél ilyenkor, úgy élek, hogy próbálom minél jobban minimalizálni a zajt, főleg éjszaka, de még nappal is olyan csendesen élek, ahogy csak lehet, a legtöbb zajt kb. a mosógép csapja, az is csak napközben megy, hetente maximum egyszer. De egyébként sem csinálok semmit, aminek nagy hangja lenne, lévén, hogy szinte egész nap ülök a lakásban. Ennek ellenére már többször is feljött, hogy szándékosan zavarjuk, nem hagyjuk éjszaka pihenni és ha ez így megy tovább, lépéseket fog tenni, illetve hogy mi áskálódunk ellene, hazugságokat terjesztünk és ezt is fel fogja göngyölíteni, ha nem marad abba a zaj. Nem ez volt az első eset, hogy ilyenekkel gyanúsított, pedig igazából fogalmam sincs miről beszél. Mostmár én tartok ott, hogy ha megint feljön, lépéseket teszek, már az idegeim nem bírják, hogy lábujjhegyen kelljen járnom (amit ha mondok neki, gyakorlatilag lehazugoz) és az alaptalan vádaskodásait. Tudok valamit tenni? Ez már vehető zaklatásnak? Sajnos bizonyítékom nincsen, mindig személyesen keres.
2017. jan. 22. 13:47
1 2
 11/11 anonim válasza:
Ha zaj van nem csak az alattad lakó hallja hanem a melletted lakó is. Egy társasházban nem olyan nehéz kideríteni, hogy honnan jön. Ha a fejében vannak hangok akkor sokra nem mész még a feljelentéssel sem. Ha párszor rád tört és kiabált veled biztosan hallotta más is, már van is tanúd. Egész nap csak ülsz a lakásban és lábujjhegyen jársz? Akkor vannak bajok.
2017. jan. 23. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!