Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Ez csendháborításnak minősül?

Ez csendháborításnak minősül?

Figyelt kérdés
Felettünk lakik egy albérlő anyuka a 10 éves kislányával együtt, akinek kedvenc időtöltése az ágyon és padlón való folyamatos ugrálás, futkosás, trappolás, és igazából bármi, amivel nagy zajt lehet csinálni. El sem lehet mondani mennyire idegesítő. Ahogy hazaérnek az iskolából egészen estig ezt hallgathatom. Már felmentem négyszer, és kedvesen elmondtam, hogy próbáljanak meg kicsit halkabban létezni, mert ez ilyen formában kibírhatatlan, de semmit sem ért az egész. Én már tényleg nem bírom tovább, úgyhogy mostmár elhatároztam, hogy tényleg pontot teszek az ügy végére. Szerintetek mit tehetnék, ami tényleg eredményre is vezet? Keressem fel a főbérlőt? Vagy gyűjtsek aláírást és azzal menjek a főbérlőhöz? Hogyan lehetne kirakni őket innen?

2016. jan. 14. 20:01
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Sajnos törvényes eszközökkel sehogy.
2016. jan. 14. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
Aláírással nem sokra mész, mivel valószínűleg, csak te hallod. Szerintem beszélj a főbérlővel
2016. jan. 14. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
Főbérlő...
2016. jan. 14. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
17%

Látszik ,hogy nem laktál még társasházban. Egy átlagos 10 emeletes tömbben ha a b épület 20-as lakásában falat fúrnak akkor az EGÉSZ épületben hallják. Vagy ha elhúznak egy széket 3 emelettel arrébb akkor is olyan mintha feletted huzigálnák.


Mi lenne veled, ha egy zajos cigány család lakna ott? Biztos nem mennél panaszra.


Ez van, ez a társasházak hibája. Vagy megszoksz, vagy megszöksz. Válassz! De ha máshová mész ahol egynél több lakás van ott is lesz egy szerencsétlen gyerek aki nincs tisztelettel a TE csendigényedre. Örülj neki, hogy nem egy minden éjszaka bulizós-zenéthalgató veled egykorú lakik akinek nappal csak annyi dolga van, hogy aludjon, este meg gyakorolja a gitárszólóját.


Tipikus eset vagy. Te leszel pár évtized múlva, aki kalapáccsal veri a plafont, mert a felette levő lakásban fingik egy légy. Pár éve a híradóban volt egy ilyen nyugdíjas, aki egy csecsemő miatt jelentgette fel a felette lakókat, mert hangosan dobálta a plüssmacikat.

2016. jan. 14. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
91%

Ragassz fel a plafonra egy melynyomot meg 2 hangfalat es ahogy elmegy lefekudni a kedves csalad, kezdd el nyomatni a Wu Tang Clan-t.


De ez csak egy otlet. Talalj ki valamit ami oket idegesiti, aztan amikor szolnak akkor emlitsd meg a gyerek ugralasat, es szulessen kompromisszum:)


Egyszer en egy tarsashazban laktam egyetemi eveim alatt, sokszor volt este hangos zene. Egy papa folyamatosan feljart ejfel, hajnali 1 korul, de hat szegeny nem sokat tudott elerni, ugyhogy taktikat valtott az oreg. Reggelente kezdett feljarni, 5-6 korul, hajnalban, amikor meg mindannyian aludtunk. Addig verte az ajtot amig fel nem ebredt mindenki, aztan elment. Megcsinalta ezt egy parszor, utana mi is jobban figyeltunk este:)

2016. jan. 14. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

@3 egy kis olvasmány ha tudsz angolul

[link]

2016. jan. 14. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
Mármint @4
2016. jan. 14. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%
Én csak azt nem értem, ha valaki dübörög lefelé, miért háborodik fel, ha én ugyanazt csinálom felfelé a saját plafonomon? Felettem lakott egy gyúrós kócsag, úgy dobálta a padlóra a súlyokat, hogy remegett a csillárom. Erre én elkezdtem baseball-labdával fallabdázni a plafonomon (kívül bőr, belül vasgolyó a közepén, dong mint az állat de nem csinál kárt), erre egyből lejött, hgy de méé zavarom blablabla. Mondtam, hogy én csak ugyanolyan zajhatást csinálok, mint ő nekem, mi a probléma? Érdekes utána tudta normálisan is pakolgatni a súlyokat.
2016. jan. 15. 06:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:

A 4-es válaszolónak:



"Látszik ,hogy nem laktál még társasházban. Egy átlagos 10 emeletes tömbben ha a b épület 20-as lakásában falat fúrnak akkor az EGÉSZ épületben hallják. Vagy ha elhúznak egy széket 3 emelettel arrébb akkor is olyan mintha feletted huzigálnák."


Születésem óta társasházban élek, vagyis immáron 30 éve, szóval ezt eléggé benézted kedves 4-es. A hozzászólásod ezen része tehát teljesen felesleges, inkább csak kötekedő mintsem hasznos. Persze ez a hozzászólásod további részeire is elmondható...



"Mi lenne veled, ha egy zajos cigány család lakna ott? Biztos nem mennél panaszra."


Képzeld, 3 évvel ezelőtt egy zajos cigánycsalád költözött az alattunk lévő lakásba, természtesen albérlők voltak. Egész álló nap bömböltették a mulatós zenét, és persze nem csak én, de az egész ház hallotta. Mit gondolsz ki volt az egyetlen aki tett is valamit ellenük? Hát én! Rájuk hívtam a rendőröket 5-ször egymás után! Sőt, aláírásgyűjtéssel elértem hogy a főbérlő rakja ki őket innen. Mikor megkérdeztem a többi szomszédot hogy miért nem kezdeményeztek ellenük semmit tudod mit válaszoltak? Azt hogy "hát ők már megszokták" meg hogy "hát nem akarunk problémázni velük mert hát ők cigányok stb" szóval mindnyájan ugyanazt a beletörődő, szánalmas mentalitást képviselték mint amit te! Én nem az a fajta vagyok, akit meg lehet félemlíteni, de látom te abba a kategóriába esel, ezért őszintén sajnállak téged. Azt ilyenek miatt tart itt ez a társadalom...



"Ez van, ez a társasházak hibája. Vagy megszoksz, vagy megszöksz. Válassz! De ha máshová mész ahol egynél több lakás van ott is lesz egy szerencsétlen gyerek aki nincs tisztelettel a TE csendigényedre. Örülj neki, hogy nem egy minden éjszaka bulizós-zenéthalgató veled egykorú lakik akinek nappal csak annyi dolga van, hogy aludjon, este meg gyakorolja a gitárszólóját."


Megismétlem mégegyszer: Én nem a te beletörődő, ultra toleráns, magatehetetlen fajtád vagyok, hanem olyan aki tesz is azért hogy változzanak a dolgok. Nem törődöm bele semmibe, mert miért is tenném? Az együttélésnek vannak bizonyos normái, mégpedig ha én megtisztelem a szomszédaimat azzal, hogy nem zajongok sohasem, akkor ők is tiszteljenek meg ennyivel, ha erre nem hajlandók, hát akkor bábírom őket más módszerekkel. Nehogymár a normálisnak kelljen alkalmazkodnia az abnormálishoz!



"Tipikus eset vagy. Te leszel pár évtized múlva, aki kalapáccsal veri a plafont, mert a felette levő lakásban fingik egy légy. Pár éve a híradóban volt egy ilyen nyugdíjas, aki egy csecsemő miatt jelentgette fel a felette lakókat, mert hangosan dobálta a plüssmacikat."


Na ezt én is mondhatnám rád! Tipikus eset vagy: Te inkább tűrsz, és szenvedsz ahelyett hogy bátran kiállnál magadért és tennél is azért hogy a dolgok jobbra forduljanak. Te az a fajta vagy aki inkább bezár ajtót ablakot és azt mondogatja magában, hogy "hát örüljünk hogy nem rosszabb"...rettentően szánalmas vagy! A magadfajtától nem kell semmilyen "tanács" szóval ha lehetséges ne válaszolj erre, de úgysem fogod tudni megállni.

2016. jan. 15. 15:10
 10/14 anonim ***** válasza:
100%

"Vagy ha elhúznak egy széket 3 emelettel arrébb akkor is olyan mintha feletted huzigálnák"


És ez ellen nem lehet tenni mi? Érdekes amikor lakásba költöztem, az volt az első, hogy vettem a székek lábaira filc alátétet párszáz forintért, hogy másokat ne zavarjon, ha húzgálom. De lehet csak én vagyok ilyen, és sok a proli, aki les.zarja a másikat. Szóval még mindig nem a lakással van a baj, hanem az emberekkel, hiába jönnek azzal, hogy de háát ez egy panel, úgyis áthallatszik minden. Aha csak sokminden ellen léehetne tenni, vagy csökkenteni, de fohsnak bele, mert hadd szívjon a másik.

2016. jan. 15. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!