Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » 18 éves kor alatt hogy tekinth...

18 éves kor alatt hogy tekinthetek meg egy tárgyalást?

Figyelt kérdés

Úgy tudom 18 év alatt is van lehetőség megnézni nyílt bírósági tárgyalásokat. Ilyen esetben mikor kell kérelmeznem a bírónál, hogy bent maradhassak? Milyen indoklást kell adni?

Jogi pályára készülök, ezért szeretnék beülni és tapasztalatot szerezni. 17 vagyok, 1 hónapon belül töltöm be a 18-at, de sajnos suli mellett csak most van időm hétköznap ilyesmire.



2017. jan. 22. 23:34
 1/4 anonim ***** válasza:

Nem kell annyira túlgondolni. Lényegében csak bemész és leülsz hátul az eljárás kezdetén. Ha kérdezik, akkor elmondod, hogy hallgatóként vagy jelen. Illetve neved, de csupán azért, hogy tudják érintett vagy-e az ügyben.

Habár 18 év alatt különösebb indok nélkül megtilthatják, hogy részt vegyél, azért erre semmi esély.

2017. jan. 23. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Polgárin simán bent lehetsz.

Ahogy előttem is írják, csak bemész és hátul helyet foglalsz.

A büntető már keményebb, ott esetleg megkérdezi a bíró, hogy ki vagy. Ilyenkor jöhet, hogy te jogi pályára készülsz és azért vagy ott. Előfordul, hogy a bíró, akár ügymenet közepette, kirekeszti a hallgatóságot. Ilyenkor ülj be máshova.

2017. jan. 23. 01:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítséget, már két tárgyaláson túl vagyok, a bírók nagyon segítőkészek voltak! :)
2017. jan. 23. 10:52
 4/4 anonim ***** válasza:
Nagy valószínűséggel beengednek. Szoktak jönni gimisek is. :)
2017. jan. 23. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!