Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ilyen esetben mit lehet...

Ilyen esetben mit lehet tenni? Adott egy aláírt szerződés (megtévesztés/megfélemlítés hatására) és egy át nem vett és ki nem fizetett termék?

Figyelt kérdés

Röviden erről van szó:

Mamámat felhívták, hogy menjen el egy ingyenes orvosi vizsgálatra. Elment, megvizsgálták és közölték vele, hogy ilyen-olyan elzáródások/érszűkületek vannak a nyakában és ha nem tesz semmit akkor 2 héten belül stroke-ot kap.. (Szóval ezzel szépen ráijesztettek)

De nekik van egy készülékük amit csak naponta 5 percig kell használni és meggyógyítja, potom 400 ezerért..

(Mivel nincs pénze, felajánlották neki, hogy 5 éven keresztül havi 12000Ft-ért az övé..)

__________

Engem csak ezután hívott, a terméket holnap reggel kéne átvennie.

Mondtam neki, hogy ne menjen el, ne fizessen semmit, hívja fel őket és mondja le. De abból kiindulva, hogy az ilyen emberek arra játszanak, hogy átverjék a tudatlanabb/hiszékeny embereket gondolom ez nem fog olyan könnyen menni. (mármint a lemondás)


A szerződés alapján kötelezhetik-e bármiféle fizetésre?


Az interneten egy kicsit utánaolvastam és erre a következtetésre jutottam, de nem tudom, hogy mennyire van igazam:


"60/2008. Szerződések érvénytelensége

A semmisségi okok az alábbiak:

f) Tilos szerződések: Jogszabályba ütköző, a jogszabály megkerülésével kötött, az uzsorás és a jó erkölcsbe ütköző szerződés. Az ilyen szerződések jellemezője, hogy a sérelmet szenvedő fél olyan kényszerhelyzetben van, amely rászorítja őt a számára nyilvánvalóan hátrányos ügylet megkötésére.


g) Lehetetlen szerződés: Ha egy szerződés lehetetlen szolgáltatásra irányul, az semmis.

A lehetetlenség lehet fizikai, amikor is a teljesítés a tudomány és technika pillanatnyi állása szerint nem lehetséges."


Szóval kényszerhelyzetet teremtettek [vagy megveszi, vagy stroke-ot kap] és valószínűleg olyan terméket akarnak rásózni, ami a "tudomány mai állása szerint" nem működik.


Előre is köszönöm a válaszokat.



2017. jan. 26. 20:36
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Nem kell atvenni semmit, nem kell fizetni semmit, mamat nem szabad tobbet engedni, hogy szobaaljon az illetokkel.


Te pedig tudatod "az orvosokkal", hogy nem kell a termek, sot, ha gondoljak a rendorsegen elmagyarazhatjak, hogy miert is hal meg a mama 2 het mulva?! Ok kene meg karteritest fizessenek, mert a mama akar menni most pszichologushoz, mert fel a halaltol, es depresszios lett. Egy vagyont szedsz ki te belolluk! Ha pedig van kedvuk jelentsenek fel, ugyis te nyered meg a pert, meg ugyved nelkul is, nem kell aggodni!

2017. jan. 26. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
2017. jan. 26. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

"Mondtam neki, hogy ne menjen el, ne fizessen semmit, hívja fel őket és mondja le. De abból kiindulva, hogy az ilyen emberek arra játszanak, hogy átverjék a tudatlanabb/hiszékeny embereket gondolom ez nem fog olyan könnyen menni."


Tény, a palivadászok kitartóak.

Viszont: Bárki elállhat egy szerződéstől, ha abban még nem történt teljesítés. Itt pedig nem történt. Egyszerűen egy ajűánlott levélben tudatni kell a forgalmazókkal (csalókkal) hogy nem kell nektek a sz.ruk és ha nagyon izmoznak, zaklatják a mamát, akkor annak börtön lehet a vége.

2017. jan. 26. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Hmmm...nagyobb értékre elkövetett csalás kísérlete kuruzslással halmazatban. Jól hangzik. Ezzel már a rendőrség is foglalkozna.


Semmit ne fizessen, ez a szerződés full érvénytelen.

2017. jan. 27. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!