Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Hagyatékban az elvált feleség...

Hagyatékban az elvált feleség azt állítja az elhalt nevén lévő autót Ő vette. Mi az eljárás?

Figyelt kérdés
2017. febr. 1. 18:58
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Akkor az autó az övé. Nincs itt eljárás.
2017. febr. 1. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Amikor elváltak, akkor a váláshoz vagyonmegosztás is tartozik. Elváltak útjaik.

Akkor ennek meg kellett történnie.

Ha utána történik az elhalálozás, akkor miért is lenne az övé állítása szerint?

Elkésett..

2017. febr. 1. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

A hagyaték öröklése nem bemondásra működik. Az elhalt tulajdonát a hagyatéki eljárást lefolytató közjegyző "osztja el" az örökösök között - az eljárásról végzési dokumentum születik. Ez ellen lehet kifogással élni, és amennyiben nem alakul ki egyetértés, akkor pert lehet indítani. Az elvált feleségnek az állítását bizonyítania szükséges, de a hagyatéki tárgyalásra nyilván nem is idézik őt, mert nem örökös. Ha ragaszkodik az állításához, akkor pert kell indítania, ahol bizonyítani kell tudnia.

Szerintem nem életszerű, hogy az autó a férjnél, a vásárlást bizonyító dokumentumok pedig az elvált feleségnél legyenek. De ki tudja?

Az elvált feleség szerintem csak próbálkozik.

2017. febr. 1. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

"Akkor az autó az övé."

1. Azt azért bizonyítania is kellene.

2. Meg tán azt is, hogy nem kapott érte ellenszolgáltatást.

2017. febr. 1. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 Andizsuzsi ***** válasza:
Hagyatékban az elvált feleség semmit sem állíthat.
2017. febr. 1. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

"Hagyatékban az elvált feleség semmit sem állíthat."


Ez mondjuk úgy hülyeség, ahogy van.


1. Ki az elhunyt?

2. Mikor lett vásárolva az autó?

3. A feleség, ha bizonyítani tudja, hogy ő vásárolta az autót, a saját különvagyonából, így őt illeti, akkor az autó az övé lesz.

2017. febr. 1. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 Andizsuzsi ***** válasza:

"Ez mondjuk úgy hülyeség, ahogy van. "


Mert? Hogy kerül a volt nej a hagyatéki eljárásba? Ha az övé az autó, akkor az nem képezi a hagyaték részét. És azért lássuk be, elég életszerűtlen, hogy valaki az elvált férje nevében vásároljon autót. Egyéb esetekről meg a váláskor már vagy megegyeztek vagy a bíróság döntött. Biztos léteznek cifra esetek, de gondolom az meg gondosan le van papírozva.

2017. febr. 1. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

" Ha az övé az autó, akkor az nem képezi a hagyaték részét."


Tudod, vannak esetek, amikor sérülnek valaki jogai. Ezért vannak a bíróságok.

Ami a hagyatéki leltárban szerepel, az elég gyakran több, nem ritkán pedig kevesebb, mint a tényleges hagyaték.

2017. febr. 1. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 Andizsuzsi ***** válasza:

Tudod, vannak esetek, amikor sérülnek valaki jogai."


Tudom. De az nem a hagyatéki eljárásban fog rendeződni. Ha sérül a feleség joga, akkor perelhet az örökössel szemben. A közjegyző nem fogja azt vizsgálni, hogy az elhúnyt nevén lévő vagyontárgyak milyen pénzből lettek megvéve. A volt feleség pedig mivel nem örökös, a hagyatéki eljárásban nem vesz részt. Bár továbbra sem értem, hogy hogyan lehetett az elhúnyt tulajdonában olyan autó, amit a volt feleség vett. De lehet nem is tartozik rám.

2017. febr. 1. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

"Ha sérül a feleség joga, akkor perelhet az örökössel szemben."


Bebaxna!

Én most a napokban adtam oda egy barátomnak néhány jelentős értékű szerszámgépemet. Ha ő ez idő alatt meghalna, akkor az örökösök azt hihetnék, az ő tulajdonát képezik a gépek.

Hát, szép is lenne, ha én csak az örökösöket perelhetném, amikor azok már rég értékesítették a gépeket, de kialakulhat hasonló helyzet egyedi, értékes festménnyel, egyéb, pótolhatatlan műtárggyal is.


"Tudom. De az nem a hagyatéki eljárásban fog rendeződni."


Tudod a fenét. Honnan tudnád? Nem vagy jogász, nem tanultál jogot. Csak amit te jogszerűnek vélsz, gondolsz, azt szajkózod itt. Azonban a véleményed messze nem jogforrás, messze nem írott jog. Különösen, hogy szörnyű butaságokat is írsz.


"Bár továbbra sem értem, hogy hogyan lehetett az elhúnyt tulajdonában olyan autó, amit a volt feleség vett. "


Mondjuk pl. úgy, hogy a volt feleség vett neki egyet, mert kedvelte az illetőt, azonban az illető gyermekeit, örököseit nem kedveli és nem az volt az autóvásárlással a célja, hogy az örökösöknek kedvezzen, hanem az, hogy az elhunytnak járjon a kedvében.

2017. febr. 1. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!