Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ha a feleség beadja a válópert...

Ha a feleség beadja a válópert az kötelező érvényű a férjre?

Figyelt kérdés

Apám azt mondja ő nem írja alá a papírokat ezért nem fog tudni tőle anyám elválni. ( lol )


Valamint ha kitudjuk valahogy vásárolni a házból, kifizetjük neki a ház ráeső tulajdonrészének az összegét, akkor neki kötelessége elmenni innen vagy visszautasíthatja?


2017. jan. 31. 09:48
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%

Akkor is el fogják választani.

A vagyonmegosztás már egy másik per.Ott majd a bíró dönt, amit el kell majd fogadnia akár apádnak, akár anyádnak.

2017. jan. 31. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ!
2017. jan. 31. 10:27
 3/14 anonim ***** válasza:

"Valamint ha kitudjuk valahogy vásárolni a házból, kifizetjük neki a ház ráeső tulajdonrészének az összegét, akkor neki kötelessége elmenni innen vagy visszautasíthatja?"


Igen. Visszautasíthatja.

2017. jan. 31. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Igen én is így gondolom. Anyum mondta, hogy muszáj neki elfogadnia, de én kételkedtem ebben. Sajnos jogosan. Akkor így nincs esélyünk egy kis boldogságra sem az életben.
2017. jan. 31. 11:56
 5/14 kovpet ***** válasza:

Olyan nincs, hogy házasságba kényszerítsenek egy válni akaró embert, még jó, ha az egyik fél akarata is elég a váláshoz. Jól is néznénk ki, ez nem a középkor.


A vagyonmegosztás nem biztos, hogy ilyen sima lesz, ha mindenkinek tulajdonjoga van a házban. Idővel persze lehet kényszerértékesíteni, de az hosszú idő és sok pereskedés. Egyszerűbb lenne megegyezni. Ha nem lehet, akkor marad a jogi megoldás.

2017. jan. 31. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
Azt szeretnénk ha elmenne innen, hajlandóak vagyunk adósságba is verni magunkat örök életre.
2017. jan. 31. 14:12
 7/14 A kérdező kommentje:
Valamint neki még keresni se nagyon kellene új lakhelyet magának, mivel lenne hova mennie. Tudom ez nem számít jogilag semmit, csak megjegyzésként írtam.
2017. jan. 31. 14:15
 8/14 anonim ***** válasza:

"Anyum mondta, hogy muszáj neki elfogadnia, de én kételkedtem ebben."


Sajnos nem muszáj.

A tulajdsonával mindenki saját belátása szerint rendelkezhet. Ez pedig azt is jelentheti, hogy nem kivánja eladni a tulajdonrészét.

Persze klf trükkökkel azért rá lehet erre sokakat venni.

2017. jan. 31. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

"Idővel persze lehet kényszerértékesíteni,"


Én ezt kétlem.

2017. jan. 31. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 kovpet ***** válasza:
A "közös tulajdon megszüntetése" kifejezésre guglizz rá.
2017. jan. 31. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!