Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Lehet gy ajándékozni, hogy az...

Lehet gy ajándékozni, hogy az ajándékozott ne tudjon róla?

Figyelt kérdés
Egy fél házat szeretnék a 15 éves lányomnak ajándékozni. Lehetséges ez úgy, hogy ő ne tudjon róla pár hónapig? Természetesen az illetéket én fizetném be.

2017. febr. 2. 10:09
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Lehetséges. Feltéve ha te vagy a törvényes gyám, vagy ha a lányod törvényes gyámjával jó a kapcsolatod.
2017. febr. 2. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:

Köszi, igen, én vagyok.

Illetéket kell fizetni eyenes ági ajándékozásnál? Régebben nem kellett, de nem tdom, hogy most mi a helyzet.

2017. febr. 2. 10:22
 3/15 anonim ***** válasza:
Az illetékeknek utána kéne nézni. Ezzel kapcsolatban nem vagyok naprakész.
2017. febr. 2. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:

Igen, ajándékozhatsz. Ez is egyfajta szerződés, amelyet az ajándékozó és az ajándékozott ír alá. Utóbbi kiskorú lévén, a gyámja (te) írja alá. A törvény szabályozza, hogy az ajándékozásnak adott körülmények között mi az illetéke. Ezt konkrétan a helyi önkormányzat adóosztályán megtudhatod.

A gyereked meg akkor tudja meg, amikor megmondod neki. Azért érdemes megfontolni, hogy jó ötlet-e ez.

2017. febr. 2. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:

Alapvetően a megajándékozottnak az ajándékot el kell fogadnia. Az ajándékozási szerződés kétoldalú, nem lehet kihagyni belőle az ajándokozottat.


Te nem írhatsz alá ebben az esetben a lányod helyett, hiába te vagy a törvényes képviselője (nem a gyámja, ugyebár, mert az más), mert mindkét oldalon nem lehet te az aláíró. Ez kvázi érdekellentét ilyen esetben. A gyámhatóság fog eseti gondnokot kirendelni.


Az ügyvéd ad majd tájékoztatást. Az ajándékozás egyenesági rokonok között most is illetékmentes, ügyvédi díjat és 6.600,- Ft földhivatali eljárási díjat kell fizetni.

2017. febr. 2. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:

5-ös: Nem kéne neked ezt erőltetni.

A törvényes képviselő egy gyűjtőfogalom.

Az ajándékozási szerződést aláírhatja a törvényes gyám/képviselő pro és kontra is, egy személyben. Nincs semmiféle "kvázi érdekellentét".

2017. febr. 2. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:

"nem lehet kihagyni belőle az ajándokozottat."


De, ebben az esetben ki lehet hagyni. Akár nagykorúsága pillanatáig.

2017. febr. 2. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

pen-dragon, erőltetem, képzeld: ügyvédként, és nagyon jól is megy, köszönöm szépen.


Azt írtam, hogy általában nem lehet kihagyni, és azt is írtam, hogy itt a gyámhatóság fog kirendelni valakit.

A gyám pedig nem megfelelő fogalom a szülőre.

2017. febr. 2. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

"és azt is írtam, hogy itt a gyámhatóság fog kirendelni valakit."


Nem fog. Akkor rendelne ki eseti gondnokot, ha érdekellentét állna fenn az ajándékozó és az ajándékozott között, vagy ha a szülő(gyám) akadályoztatva volna valamilyen okból a gyámoltja képviseletében.

2017. febr. 2. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

De, fog. Múltkor pont ez a kérdés merült fel egy ügyvédi fórumon. Többen voltak azon az állásponton, hogy itt nincsen érdekellentét, ezért nem kell a gyámhivatal, de aztán kiderült, hogy igenis KELL, mert LEHET érdekellentét. Az ajándék elfogadása - különösen ingatlan esetén - nem mindig és nem feltétlenül előnyös. Nem azt mondom, hogy itt nem az, hanem hogy a jog nem bízza a felekre a döntést.

És ezt egy ügyvéd kolléga járta ki, mikor nála pont ugyanez merült fel. Nyilván ő is szerette volna elkerülni a macerát, de nem lehetett.


A gyámra pedig: "A gyámság a gyámhivatal határozata alapján keletkezik, mivel a szülői felügyelet hiányában a gyámhivatal kötelessége, hogy a gyermek részére gyámot rendeljen. A szülői felügyelet és a gyámság egymást kizáró intézmény, ha a kiskorú szülői felügyelet alatt áll, vagy a szülői felügyelet alá kerül, nincs helye gyámrendelésnek."


[link]

2017. febr. 2. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!