Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Autóeladás, de mégsem. Hogy...

Autóeladás, de mégsem. Hogy is van ez?

Figyelt kérdés

Volt egy használtautóm, amit 30%-al kisebb hibák miatt a piaci ár alatt adtam el 950.000 Ft-ért. A biztos vevőm aznap délutánra ígérte az összeget, de csak 850.000 Ft-ot tudott kifizetni, 100.000 Ft-al tartozik, ezt hivatalos nyomtatvánnyal tudom igazolni. írtunk egy ideiglenes adásvételit, mondván, hogy biztosítsa magát, hogy az autó az övé. Az átírás csak a 100.000 Ft kifizetése után fog végbemenni, így beszéltük meg, így addig a napig kölcsönadási szerződéssel van nála a személygépkocsim. A minap jelezte nekem, hogy turbó hibás az autó és azt követeli, hogy fizessem ki a javítást, mondván, hogy eltitkolt hiba volt.


Tehát a helyzetem a következő:

-Papír nélkül kaptam 850.000 Ft-ot

-100.000 Ft tartozása van felém a vevőnek

-Az autó jelenleg még az én nevemen van

-Adásvételi szerződésem tanúk nélkül van az autóról azzal a nappal, amikor átadta neki "kölcsön" az autót.

-Kölcsönadási szerződés e hó végével lejár.


Mit tehetek annak érdekében, hogy megkapjam a tartozást, illetve az autó kerüljön le a nevemről? Illetve rejtett hibákkal ilyenkor mi a teendőm?


Nagyon köszönöm a megtisztelő válaszokat!



2017. febr. 3. 11:46
 1/4 anonim ***** válasza:

Szerintem:

- vagy erőlteted kicsit a fennmaradó rész kifizetését, megemlítve, hogy addig nem lesz 2 tanú által hitelessé téve az adásvételi, így nem kerülhet a nevére.


- visszakerül az autó hozzád, a pénz hozzá, a papírokat széttépítek


- vagy benyeled a 100 ezret, hogy szabadulj az ügytől


- vagy perre viszed, amivel esetleg elmegy 1-2 év, és talán többet vesztesz vele, mintha lemondasz az összegről.


A tanulságot gondolom már leszűrted. Ezen túl jobb gyorsan tisztázni az egészet, nem szerencsés, ha egy idegen használja a neveden lévő járművet.

2017. febr. 3. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
cigókkal sose szabad üzletelni kérdező.. ha megállapodtatok a vételárban és ő nem hozza, akkor elzavarod a pics.ba. Ebből valószínüleg anyagilag sehogy se fogsz jól kijönni, ha ő nem akarja.
2017. febr. 3. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Használt autót kizárólag teljesen lerendezve, adásvételiben leírva, hogy átvételkor vevő meg tudott győződni a műszaki állapotról, az autó átvétel időpontjában üzemképes, és a később előkerülő hibákért az eladó nem felel. Üzletet kötni, ahogy előttem is leírták, van egy bizonyos kör, ami kerülendő, egyrészt le akarja alkudni a gatyát is rólad, másrészt öt évig visszajár követelőzni, ha valami nem jó neki, zaklat, stb... Kizárólag tanúk jelenlétében, okmányiroda által elfogadott nyomtatványon, értékesítést követően pedig első utad legyen a kormányablak, ahol az eladás tényét bejelented.


A jelenlegi helyzetben az a legnagyobb baj, hogy mulasztást követtél el a gépjármű értékesítésével kapcsolatban, és ha teszel is feljelentést, tőled is meg fogják kérdezni, hogy az eladás során miért nem jártál el a jogszabálynak megfelelően. Itt csak az a járható út, ha megegyeztek, és levéglegesítitek a szerződést, ezúttal szabályosan.

2017. febr. 3. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 veterán vas ***** válasza:

Elbuktad, az a 100e. volt a tanulópénz. Nyeld le ezt a békát.

Máskor majd CSAK úgy adsz el autót: megnézte, kipróbálta, tetszik neki, lóvét kipengeti, papírt aláír, beül és elhúz.

Holnaptól már nem is ismerem......

Nincs hitel, nincs halasztás, nincs kölcsön, nincs ígéret, nincs utólagos reklamálás, semmi nincs. Főleg NINCS ÜZLET BARNABŐRŰ VÁSÁRLÓVAL! :(

2017. febr. 3. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!