Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Mi történik ha a munkaszerződe...

Mi történik ha a munkaszerződes (próbaidős ) aláírasa után mégsem jelentem meg az első munkanapon? A munkaruhazatot viszont előtte pár nappal átvettem! Követelhetik rajtam a későbbiekben a munkaruházat árát?

Figyelt kérdés
A munkaszerződést 3 nappal a munkába állás előtt írtam alá a munkaügyön, az en peldanyomat nem kaptam meg mivel a munkaltató akkor még nem írta ala! E -mailben jeleztem nekik h nem tudok megjelenni egyeb okok miatt es h a munkaruhat vissza szeretnem juttatni termeszetesen ! De nem reagaltak az e-mailre se nem hívtak ! A dress kb 20-30 e ft formaruha , nyílván nem szeretném ha egy hónap múlva követelnék az árát!
2016. jún. 27. 11:03
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Nem teljesen világos amit írsz. Csak az első munkanapon nem tudtál megjelenni, vagy egyáltalán nem akarsz ott dolgozni?


Ha az utóbbiról van szó, akkor írnod kell egy azonnali hatályú felmondást (próbaidő alatt megteheted) és visszaadod a munkaruhát.


Mt. 80. § (1) A munkavállaló munkaviszonya megszüntetésekor (megszűnésekor) munkakörét az előírt rendben köteles átadni és a munkáltatóval elszámolni.

2016. jún. 27. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Nem jelentem meg az első munkanapon tehat nem tudom hogy egyaltalan a munkaviszony ilyenkor letrejön e ? Mert úgy olvastam hogy ebben az esetben nem is jön létre ha a munkavállaló nem veszi fel a munkát ! Meg ezekutan a munkáltató sem hinném hogy foglalkozna az alkalmazásommal! E-mailt írtam nekik pontosabban akivel a munkaügyis dolgokat inteztem hogy nem tudok megjelenni a tovabbiakban sem egyeb okok miatt ! Az erdekes hogy nem is hívtak se valaszoltak !
2016. jún. 27. 11:44
 3/6 anonim ***** válasza:
Munkaviszony a szerződés aláírásával már létrejött, de próbaidő alatt bármikor indoklás nélkül megszüntethető. E-mailt meg felejtsd el, Magyarországon a cégek kizárólag a telefont ismerik.
2016. jún. 27. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Talán menj be, vidd a ruhát és kérdezd meg.
2016. jún. 27. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Igen az lett volna a legegyszerűbb csak idôközben eljöttem Budapestről , telefonszámom pedig nincs mivel mindig mas szamról hívtak felváltva 2-3 munkaügyist, telefoncserém miatt pedig mégcsak vissza se tudom keresni , ezert írtam e-mailt amiben jeleztem hogy nincs telefonszámom amin eltudnám érni Őket!, gondoltam csak valaszolnak ! Vagy legalabb felhívnak ! Koszi a válaszokat
2016. jún. 27. 12:27
 6/6 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy hamarabb jelezted, hogy nem mész, és ezért nem is került aláírásra a szerződésed, tehát érvénytelen. Akkor senkinek semmi tennivalója nincs. Azért a ruhát add vissza természetesen!
2016. jún. 27. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!