Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ugyebár a kisebbségeknek is...

Ugyebár a kisebbségeknek is van joga? És mia a teendő abban a helyzetben, ah nem tudom érvényesíteni? (többi lenn)

Figyelt kérdés
Arról van szó,hogy Ukrajnában élek,és van egy verseny,kijutottam az országos forduljára,csak hogy nem lesz magyar fordítás,hanem írjam meg a feladatlapot ukránul.Plusz most még a politikai helyzet sem annyira engedni,hogy ez megvalósítható lenne(a nyelvtörvény bevezetése miatt stb)

2017. febr. 3. 16:10
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
91%

Gondolom ha Ukrajnában élsz beszélsz ukránul (ha nem ideje lenne kicsit fejleszteni magad).

Szokj hozzá, Romániában bár kaptunk fordítást de ha vártál fél órát még az megérkezik esélyed nem volt semmire, szóval maradt hogy elkezdesz dolgozni az eredeti tételek után aztán esetleg ha megjött a fordítás akkor még belenézel abba is hátha valami idegen nyelven elkerülte a figyelmed.

Esetleg lehet beszélni a szervezőkkel de csak miattad nem fogják kiadni a tanárodnak hamarabb a tételeket így mindenképp hátrányban vagy ha nem beszélsz ukránul.

2017. febr. 3. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
34%

Igen, a kisebbségeknek általában vannak jogai, néha még a többség rovására is, de ez sajnos nem vonatkozik a magyarokra. :-( A máskor olyan szorgalmas jogvédők, akik harsányan kiállnak migráns, roma, meleg, stb jogok mellett, általában kussolnak, sőt, sok esetben még kárörvendenek is, ha valahol magyarokat ér jogsérelem.


De hogy a kérdésedre is válaszoljak, az adott ország törvényein belül lennie kell valamilyen jogérvényesítési lehetőségnek. Konkrétumot nem akarok írni, mert ebből a szempontból jobban ismerem a román törvényeket, de nálatok is kell lennie jogszabálynak, ami ezt szabályozza, csak legfeljebb semmibe akarják venni.

2017. febr. 3. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:

Beszélek ukránul

,de nem anyanyelvi szinten,csak társalkodási szinten,és az,hogy pl egy esszét leírjak ukránul,ami még egy ukrán anyanyelvűnek is gondot jelenten,h írjon egy tökéletes esszét,akkor nekem meg végképp.A feladatokat is megértem,csak a kifejtéssel lenne gond.

2017. febr. 3. 16:24
 4/16 anonim ***** válasza:
65%
Ha az Egyesült Államokban élsz angolul kell beszélned. Ha Fransiaországban laksz ott franciául kell tudnod. Ha Németországban ott németül kell magtanulnod. Magyaroszágon magyarul kell tudnod megszólalni. Ha Ukrajnában élsz akkor kutya kötelességed ukránul beszélni, otthon a szülőkkel és a barátaiddal úgy beszélsz ahogy akarsz, de attól még a hivatalos dolgokat ukránul kell intézd. Annyit javasolok, vigyél magaddal egy okostelefont és azzal gyorsabban tudsz fordítani, mintha szótáraznál.
2017. febr. 3. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:
tisztában vagyok vele,hogy kötelességem tudni ukránul,és mondom egy szintet beszélek,de az nem elég a versenyhez.Egyébként meg elég nehéz megtanulni az ukrán nyelvet,mivel anyanyelvi szinten tanítják,aztán csodélkoznak,hogy miért nem tud senki semmit.Egyébként meg tabácsot szerettem volna kérni,nem pedig azt,hogy tanuljak jobban ukránul.
2017. febr. 3. 16:31
 6/16 Shai-Hulud ***** válasza:
95%

Egy országos versenyt (a kifejezetten nyelvi versenyeken kívül) mindenütt az adott ország hivatalos nyelvén rendeznek meg. Aki nem beszéli jól a hivatalos nyelvet, az bizony hátránnyal indul.

(Ez nálunk is így van. Sok nemzetiség él most is Magyarországon, de egy országos versenyt nálunk is magyarul rendeznek meg, nem szlovákul, szerbül, vagy németül. Nálunk magyar a hivatalos nyelv.)

2017. febr. 3. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
91%

Egy ukran orszagos versenyen kovetelned a magyar nyelvu feladatlapot?


erdekes elkepzeles, sok sikert hozza.

2017. febr. 3. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
91%
Én nem hiszem, hogy egy magyar versenyen adnak egy ukrán nyelvű tanulónak magyar-ukrán tolmácsot. De ha jó fejek, persze adhatnak, egy kérdést biztos megér a dolog. Sajnos innen a távolból nem hiszem, hogy tudnánk neked segíteni, de talán idetéved még valaki aki járatos ezekben az ukrán dolgokban. Sok sikert a versenyhez.
2017. febr. 3. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:
jó,tényleg jogosak az előttem lévők állításai.Valoszínű nem kapok semmilyen magyar nyelvű fordítást(megyein pl.volt,de az megyei),de azért gondoltam egy próbát megér
2017. febr. 3. 16:39
 10/16 anonim ***** válasza:
ez amúgy milyen verseny, hogy megyein kaptál fordítást de országoson nem? (eleve, hogy esszét kell írni rajta)
2017. febr. 3. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!