Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ha egy parkolóban ki van...

Boston Legal kérdése:

Ha egy parkolóban ki van írva, hogy "omlásveszély, csak saját felelősségedre parkolj! ", de kint van az óra és történetesen mikuláscsomagot kapsz, mi a teendő?

Figyelt kérdés
Nyugati tér, felüljáró alatt. 440Ft/óra, de kint a tábla, hogy csak saját felelősségre, szóval, ha a kocsidra, vagy a fejedre esik egy jókora vakolatdarab és belepusztulsz, vagy összetörik az autód, a te dolgod, de akkor is fizess! Van valamilyen jogi lehetőség ezzel szembemenni?
2017. jan. 5. 19:14
 1/9 anonim ***** válasza:
azért mert felhívták a figyelmedet az omlásveszélyre, attól még nem lesz egy joker parkolóhely az a rész..
2017. jan. 5. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
*meg amúgy is bazeg.. lesz*rod, ha te vagy a kocsid összetörik, de a parkolási díjat azért sem fizeted ki vagy mi? De most komolyan.. erre meg idejössz verni a melled..
2017. jan. 5. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Kedves előző: Szerinted korrekt dolog elkérni parkolási díjat úgy, hogy közben az autód veszélyben van?
2017. jan. 5. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Kedves utolsó: szerinted korrekt dolog nem fizetni egy szolgáltatásért, amit igénybe veszel? A veszélyre fel van hívva a figyelem, értelmes ember nem parkol oda (persze a valóságban minden bizonnyal csak rossz állapotú a vakolat, a gyakorlati veszélyre minimális esély van). Kérdező odament, tudomásul vette a veszélyt, ellenszolgáltatást nem fizetett, majd megbüntették jogosan.
2017. jan. 5. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

# 4/4 Időpont ma 20:02


Ha attól eltekintünk, hogy a parkolási díj mögött semmilyen valós szolgáltatás nincs, akkor:


Nem, nem jogos. Viszont mint fogyasztó, egy értelmesebb országban lennének jogaim.

Ha a kenyeredben patkányszart találnál, korrektnek éreznéd, ha ők kiírták, hogy "hát lehet benne patkányszar, sry".? Nem, mennél másik pékhez. Csakhogy a parkolás egyfelől kényszer, másfelől kiszolgáltatottság, harmadfelől pedig monopólium. És ezzel (hiszen a parasztnak úgyis kell parkolnia) pedig visszaél a "szolgáltató".


Hasonló, mint a mobilnet "Technológiából adódóan a garantált sávszél 0". Na, ha két hétig nincs mobilneted Budapest belvárosában, szerintem jogosan perelnéd őket, hogy visszakapd a pénzed. Ugyanezt parkolótársaságnál nem tudod eljátszani.

2017. jan. 5. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

# 5/5 Időpont ma 20:17


Mármint nem korrekt nem fizetni egy szolgáltatásért[...] Elnézést, emlékezetből válaszoltam, úgy emlékeztem "jogos" szóval tetted fel a viszontkérdést, nem "korrekttel".

2017. jan. 5. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Az a probléma, hogy maga a parkolási díj nem egy szolgáltatás díja, hanem egy sarc, olyan, mint egy bújtatott adó. Azért sem vállal senki felelősséget, hogy mondjuk feltörik vagy ellopják a kocsidat, csak mert fizettél a parkolásért. Ez van, sajnos le kell nyelni, vagy nem kell parkolni.
2017. jan. 5. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

"Ha attól eltekintünk, hogy a parkolási díj mögött semmilyen valós szolgáltatás nincs, akkor"

Részben egyet értek, ettől függetlenül a világ? nagy részén így működik a rendszer, bevételt generálnak a helyből, bárhová mész ugyanez a helyzet, akármilyen modern/nyugati az ország.


"Csakhogy a parkolás egyfelől kényszer, másfelől kiszolgáltatottság, harmadfelől pedig monopólium. "

Kényszer?

valóban, ha saját gépkocsival közlekedsz.

Kiszolgáltatottság/monopólium?

Nos, átlag parkolóhelyért fizetni kell, ha önkormányzati, ha magán. Míg előzőnél valószínüsíthető, hogy a közterület fenntartásba is visszacsorog némi pénz, addig utóbbinál csak profitot termel, de a közös mindkettőben, hogy nincs ingyen. Valószínüleg okozna gondokat, ha az emeberek napokig helyben hagyhatnák a kocsijukat, így a kényelemért (magas) árat kell fizetni.

"Ha a kenyeredben patkányszart találnál, korrektnek éreznéd, ha ők kiírták, hogy "hát lehet benne patkányszar, sry".? Nem, mennél másik pékhez."

Valószínüsíthető, hogy a kérdező találhatott volna egy bevásárlóközpontot ingyenes parkolóval, vagy egy mélygarázst/magánparkolót biztonságos parkolási lehetőséggel (és magas árra), de ő úgy döntött (valószínüleg kényelme kedvéért), hogy ott áll meg, tudván milyen "veszélyeket" rejt a hely. Bliccelt, bukott, ne sírjon.

"Hasonló, mint a mobilnet "Technológiából adódóan a garantált sávszél 0". Na, ha két hétig nincs mobilneted Budapest belvárosában, szerintem jogosan perelnéd őket, hogy visszakapd a pénzed."

Ászf-ben rögzítve vannak a feltételek, hogy mi a kötelezettségük, ha benne van, hogy végtelen ideig lehet 0 a mobilnetem és én megkötöm a szerződést, pereléssel semmire se mennék, hiába "nem korrekt" a szolgáltató.

2017. jan. 5. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. A bliccelés abban merült ki, hogy kifizettem ugyan a 880Ft-ot, de két és fél órán át kellett igénybe vennem a "szolgáltatást". Általában a tömegközlekedést használom, ám ezúttal kocsival kellett mennem, egy ismerőst vittem orvoshoz, aki nem tudott tömegközlekedni. Legközelebb biztosan más megoldást választok.
2017. jan. 6. 08:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!