Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ha élettársam elköltözött e...

Ha élettársam elköltözött e hónapban lehet valamit tenni, hogy már következő hónapban fizesse a gyerektartást?

Figyelt kérdés

Párom elvesztette a munkáját, nekem pedig itt maradt a két kicsi, ő pedig hazaköltözött a szüleihez. Egyelőre nem nagyon tudok vele normálisan beszélni, azt mondja Ő nem akarja a családot fenntartani meg hasonlók, mert valamiből neki is élnie kell. Én pedig meg vagyok a kicsikkel lőve, a fizetésem nem hiszem, hogy elég mindannyiunk eltartására. A válópert a következő héten beadom, de lehetséges, hogy még a következő hónapban már határozat szülessen a gyerektartásról és annak kötelező fizetéséről?


Köszönöm a válaszaitokat.



2017. febr. 3. 16:53
 1/7 anonim ***** válasza:
0%
Először is gratulálok a párválasztásodhoz. Másodszor meg a bíróság bármit mondhat, ha nincs jövedelme a gáláns emberednek.
2017. febr. 3. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
0%

Hat, igy beszelni a gyerekeidrol ,hogy megvagy veluk love...


Feljelentest kell tenni a birosagon, ugyved nelkul kicsit nehez lesz es sok idobe telik minden, a lenyeg az, hogy a parodat kotelezni fogja az allam, hogy valamennyi penzt igyis-ugyis befizessen, ha nem viszik utcasepronek, kukasnak, es abbol amit keres fogja fizetni a gyermektartast, utolagosan is visszalehet kerni a penzt, amit az allam automatikusan atiranyit, tolle, neked. Ez elhuzodhat jo par honapig!

Mennyi az a fizetes, amibol nem tudtok megelni?

2017. febr. 3. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

a meg vagyok lővét, úgy értettem, hogy patthelyzetben vagyok a fenntartással :(


Én a munkahelyemen nettó 100.000 körül keresek, de a kicsik után jár a családi pótlék is.

Szóval kb 130-140 egyedül. De a lakásra elmegy ennek több mint a fele, rezsivel mindennel együtt.

2017. febr. 3. 17:34
 4/7 anonim ***** válasza:
Válóper nem kell,hanem gyerek elhelyezés és gyerektartást megállapítása. Állam megelőlegezi,párod ha lesz munkája fizeti vissza, tehát nem tud kibújni alóla.Nem így működik,hogy ő nem akarja fenntartani a családot. Ha nem is jövő hónapban,de megfogja ítélni a bíróság. Max 6 hónapra visszamenőleg,és a családi pótlékot is egyedülálló anyaként kell majd kérni.
2017. febr. 3. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
0%
Ha csinos nő vagy, lés kedves, akkor megoldod. Ha érted...
2017. febr. 3. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
88%
Kúrni akart a kocsog, de fizetni már büdös.
2017. febr. 3. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
A gyerektartásra ideiglenes intézkedést lehet kérni, ez sürgősséggel végrehajtható.
2017. febr. 7. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!