Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ha 18 évesen elköltözött a...

Ha 18 évesen elköltözött a lányom az én anyámhoz kérhetnek tőlem gyerektartást?

Figyelt kérdés
Tegnap megsértődőt és nem jött haza,öcsémék mondták,hogy anyánknál van.Gondoltam is mert ő mindig párját fogja,de gondolom most mégjobban mert leszámolt a munkahelyén és szerintem számít a lányom utáni pénzre.A lányom idén érettségizett.Fog járni neki még gyerektartás?
2011. júl. 15. 11:38
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
27%
nem hinném,mivel nagykorú már és nem tanköteles
2011. júl. 15. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
Amíg nappali tagozaton tanul vagy az életpályára felkészítő iskolában /nappali tagozaton/ tanul, addig jár.Ha levelezőn vagy esti iskolába jelentkezik, akkor már nem. Ha nem tartja veled a kapcsolatot, elvileg akkor sem jár.
2011. júl. 15. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 A kérdező kommentje:
De ha szeptembertől elmegy okj-s tanfolyamra vagy felveszik a fősulira amit megjelölt?
2011. júl. 15. 11:42
 4/21 anonim ***** válasza:
66%
Nem tudom az első minek válaszol, ha fogalma sincs róla. Ha felveszik egyetemre, főiskolára, addig jár, amíg azt nappali tagozaton végzi. Passzív félév esetében nem jár.
2011. júl. 15. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
Amíg nappali tagozatra jár, addig elvileg jár. 24 éves kor után kivételes esetben ítélik csak meg.
2011. júl. 15. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
84%

Mármint annak jár a gyerektartás( illetve akármilyen néven), akinél a birósági határozat szerint a gyereknek élnie kellene, illetve kit a biróság mebhatalmazott arra, hoyg a gyerekér felelöséget viseljen.


Ha a lányod csak úgy elköltözött, akkor az a saját döntése, TE nem vagy köteles semmit fizetni, csak a sajt otthonodban eltartani, amig tanul, illetve ha kolégiumban lakik a beleegyezéseddel, akkor is elvárhatja, hogy fedezd a megélhetési költségeket. Ha csak elmegy a nagymamához, akkor nem jár neki töled semmi.

2011. júl. 15. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
5%

"Nem tudom az első minek válaszol, ha fogalma sincs róla"


én meg nem tudom miért kell beszólni...eleve úgy írtam,hogy nem hinném,tehát nem vagyok benne biztos...úgyhogy vissza lehet venni az arcból...

2011. júl. 15. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
De ha a szülő nevére jön a családi pótlék meg ilyesmi azt a gyerek 18 évesen már kérheti magának ha nem otthon lakik
2011. júl. 15. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
85%

"ilyen anyám lenne én is korán elköltöztem volna,amikor ilyenkor nem a békülésen gondolkozik,hanem,hogy kell-e fizetnem vagy sem...undorító vagy"


te hogy képzeled, hogy bárkit is minősítesz, egyáltalán mit tudsz te az ő magán dolgaikról????

Különben sem a kérdésre feleltél!

2011. júl. 15. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
38%

ne is haragudj de szép család...nekem soha nem fordult meg a fejemben,hogy most összevesztünk és lelépek...anyámnak meg nem az lett volna az első gondolata,hogy most vajon kell-e fizetni vagy sem...

nem lakom otthon,dolgozom,de anyuék most is ott segítenek ahol tudnak...na ez CSALÁD

2011. júl. 15. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!