Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Hogyan lehet az Ügyfélkapun...

Hogyan lehet az Ügyfélkapun egyszerű polgári pert indítani?

Figyelt kérdés
Biztos lehet, de nem találtam, hogy hogyan, pedig végigolvastam a bíróságokkal, törvénykezéssel kapcsolatos leírásokat.

2017. febr. 7. 21:00
 1/6 anonim ***** válasza:
2017. febr. 7. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
2017. febr. 7. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen.


Már nagyon könnyezik a szemem, mert sokat olvastam; de látom, hogy szép.hasznos oldal. Biztos van más megyei is, ami nekem kell.


Elolvasom, ahogy tudom. Hogy hogy nem találtam, az rejtély.


Köszönöm még egyszer.

2017. febr. 7. 21:19
 4/6 anonim ***** válasza:
Sehogy. Perkapun keresztül lehet.
2017. febr. 8. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm.


Ahogy látom, a Perkapu igazából az Ügyfélkapun belül van.


De a baj az, hogy csak gazdálkodó szervezetek, és jogi képviselővel eljáró felek nyújthatnak be rajta beadványokat.

2017. febr. 8. 15:00
 6/6 anonim ***** válasza:

Nem. Van ügyfélkapu, hivatali kapu és perkapu. A hivatali kaput el lehet felejteni, mert az az állami szervekkel való kapcsolattartásra van.

Az ügyfélkapun küldözgetheted pl. a NAV-os dolgokat, adóbevallást, stb.

A perkapu pedig a bíróságokkal való kapcsolattartást szolgálja 2016. július 1. óta. Előtte valóban ügyfélkapun ment ez is.


Egyébként a "feltöltögetés" úgy működik, hogy ÁNYK-ban ki kell tölteni a nyomtatványt, hozzácsatolni valamilyen elfogadott formátumban (pl. pdf-ben) a mellékleteket, alá kell írni ÁVDH aláírással, majd titkosítani az egészet és UTÁNA lehet vagy feltölteni vagy közvetlenül ÁNYK-n keresztül benyújtani az anyagot.


Nem az van, hogy fogsz, aztán feltöltesz, amit gondolsz.

2017. febr. 8. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!