Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Hogy van ez a Magyar jogszabál...

Hogy van ez a Magyar jogszabályban?

Figyelt kérdés

Majdnem 1 hónapja beadtam egy kondenzátor hibás tápegységet a PCX-be. Valamelyik nap ez a levél fogadott:


Mi van, akkor ha én nem akarok semmit vásárolni? Én a pénzemet akarom visszakapni. Nekem nem kell se SSD, se ram, se videókártya.

Szeretném tudni, hogy ilyenkor milyen jogszabályra hivatkozhatok. Illetve milyen módon tudok panaszt tenni a cég ellen, mert nagyon gusztustalan amit művelnek.


"

Kedves x y!


Értesítünk, hogy a jótállás keretei között leadott termék javítása önhibánkon kívül elhúzódik, ezért a hosszadalmas várakozás elkerülésének érdekében a termék értékét levásárolhatod oldalunkon.


Levásárlási igényed érvényesítéséhez kérjük szíveskedj új rendelést feladni, megjegyzésben jelezve levásárlási szándékodat.

Levásárlást azonos, vagy magasabb értékben tudunk befogadni, magasabb levásárlási érték esetén csak a különbözet kerül kiszámlázásra.


Háztól-házig garancia: Amennyiben a levásárolható termék rendelése során megváltottad a szolgáltatást, úgy a levásárlással feladott rendelésed szállítása ingyenes, a szállítási díjat a feldolgozást követően levonjuk. Ennek hiányában az aktuális szállítási díjakon tudjuk szállítani rendelésedet.


FONTOS! Az újonnan megvásárolt termékek esetén abban az esetben leszel jogosult az ingyenes háztól-házig garancia szállításra, cseregaranciára, pixelgaranciára vagy szállítás biztosításra, ha azokat a rendelés feladása során megváltod. "



2017. febr. 8. 03:20
 1/1 anonim válasza:

Ha garanciális javításra beadsz valamit akkor az eladó első körben vagy meg kell javítsa vagy ki kell cserélje amennyiben ez nem lehetséges akkor második körben kérheted a termék árának a visszatérítését (vagy ha a termék használható kérhetsz árkedvezményt).

Azt, hogy náluk vásárold le az adót összeget azt csak közös megegyezés esetén lehetséges.

Szerintem írj vissza nekik, hogy köszönöd de nem szeretnéd náluk levásárolni a hibás termék árát inkább a jogszabályoknak megfelelően visszakéred a pénzt.

Ha ennek ellenére se hajlandók visszaadni akkor a bekeltető testület kényszerítheti őket a visszafizetésre (de ez is min. 2 hónap)

Itt olvashatsz bővebben a témáról: [link]

2017. febr. 8. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!