Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ha a garanciális javításra...

Ha a garanciális javításra visszaküldött termék nem javítható, cserélhető akkor visszakérhetem e a terméket?

Figyelt kérdés

Netten vásároltam egy komputeres kondi gépet több mint 50% kedvezménnyel (17 000Ft-ért vettem egy 39 000Ft értékű eszközt). Pár nap használat után nem működött a komputer, ami kiegészítő funkció de úgy gondoltam garanciális ezért visszaküldöm.

A szerviz azt állapította meg, hogy a termék nem javítható és nem tudják cserélni ezért visszafizetik a termék árát (a 17 000Ft-ot). Én jeleztem, hogy a termék használható, illetve anyagilag is jobban járok ha terméket kérem vissza ezért nem élek a pénz visszatérítési lehetőséggel és mivel én vagyok a termék tulajdonosa kérem vissza. Ezt nem hajlandók megtenni mivel törölték a rendelésem.


Szerintem ez nem volt teljesen jogszerű és emiatt szeretném jogi úton érvényesíteni az érdekeimet.



2017. febr. 8. 13:01
 1/3 anonim ***** válasza:

Ha sejtetted hogy így lesz, már mint hogy "hibásan" is kell, akkor el se kellett volna küldened.


Az üzlet még jó is hozzád hogy vissza téríti neked, más üzletekkel mások hetekig sőt hónapokig vacillálnak!


Én kérném a pénzt és kész, de ha te pereskedni akarsz nem hinném hogy nyernél, mivel a szerviz már kiállított egy papírt hogy hibás, és te elküldted.

2017. febr. 8. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Nem kapod vissza a cuccot. Én egy egérrel jártam így. Gyárilag esztétikai hibás volt bevittem, azt mondták nem javítható, és mivel elfogyott nem cserélhető. Pedig ez tényleg csak esztétikai hiba volt, kicsit hosszabb volt a kábelen a szövetborítás és meggyűrődött.
2017. febr. 8. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Amikor visszaküldtem akkor volt raktáron nekik illetve amikor jelezték, hogy nem javítható akkor is volt a honlapjukon komputeres és komputer nélküli is. A komputeres újracsomagolt volt és ezért nem küldhetik a hibás helyet.


A garanciális jogszabályok az én értelmezésemben lehetőségeket biztosítanak a számomra, a pénzvisszatérítés csak egy lehetőség számomra amivel én nem szeretnék élni. Illetve egy olyan tárgyról van szó aminek én vagyok a tulajdonosa és avval, hogy kérésemre nem adták vissza véleményem szerint sértik a tulajdon jogaimat.


Az érdekkel, hogy ez az ö részükről jogilag menyire van rendben. Az ügyfélszolgálat nem tudott számomra erre magyarázatot adni és az interneten se találtam rá választ.

2017. febr. 8. 14:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!