Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Zene kiadása úgy, hogy szabado...

Zene kiadása úgy, hogy szabadon terjeszthető legyen lehetséges?

Figyelt kérdés

Nem vagyok zenész, csak elméleti síkon érdekel a téma.


Az lenne a lényeg, hogy bárki szabadon másolhassa, letölthesse, felhasználhassa videóhoz, feldolgozhassa, játszhassák a rádiók, csak annyi kikötés lenne, hogy senki ne mondhassa, hogy az övé. És természetesen mindezt ingyen.


Létezik ugye nálunk az artisjus.

Tudtommal őket nem lehet megkerülni, mert úgymond kötelességük a jogaimat "védeni", többek között a jogdíjakkal kapcsolatos jogaimat is.


Ki lehet velük szúrni valahogy?

Pl. mi van, ha én hivatalosan árulom a zenémet ingyen, vagy jelképes 1 ft-okért?



2017. febr. 8. 15:27
 1/4 anonim ***** válasza:
Megteheted, bár nem tudom, miért baj az, hogy a szellemi munkát és a kulturális terméket ugyanúgy meg kell fizetni, mint a fizikait és a kézzelfoghatót.
2017. febr. 8. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Nem kell pénzért árulnod.

Adhatod ingyen is.

2017. febr. 8. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Nekik meg sem kell tudniuk, hogy adott zene a tiéd.
2017. febr. 8. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Amit kizárólag te szereztél, játszottál/énekeltél fel, azt bármikor ingyenesen felhasználóvá teheted.
2017. febr. 8. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!