Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ha valaki pl. a szülei házában...

Ha valaki pl. a szülei házában tartja a dolgait, akkor tényleg le is mondhat róla?

Figyelt kérdés

Mondjuk, baleset éri őket, és meghalnak benne. Az ott lakó testvér, ha olyan kedve van, el is tűntetheti?

És hogy lehet tenni ellene, vajon.



2017. febr. 8. 16:39
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Nyilván nem, csak valahogy bizonyítani kéne, hogy az a tiéd, nem a szüleidé. Egyébként el ő sem viheti, még ha a szüleidé lenne, akkor sem, hisz akkor a hagyaték része, amin osztoznotok kell.

Bár bevallom, ha szüleim hirtelen egy balesetben meghalnának, a legkevésbé az izgatna, hogy milyen holmimat viszi el a testvérem a lakásukból.

2017. febr. 8. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Akikkel egy fedél alatt lakunk, azok vonatkozásában óhatatlanul fennáll annak veszélye, hogy eltulajdonítanak valamit tőlünk.

Ha a testvér ellop valamit, ami más tulajdona, akkor azért büntetőjogilag felel.

2017. febr. 8. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
65%
Ilyenkor mindig elszontyolodok. 58 éves vagyok, sok mindent láttam, éltem át, de olyat, hogy a testvérem meglopjon...
2017. febr. 8. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Sajna igen. Nem helyen hallottam, a szülő meghalt és egy nap alatt, majdnem üres lett a ház. Ki mit ért, azt vitt.

Azt meg senki nem bizonyítja be, mi is volt ott konkrétan.

2017. febr. 8. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm


De én úgy hallottam, hogy nem lenne a hagyaték része.

2017. febr. 8. 18:01
 6/12 A kérdező kommentje:
Szerintem a testvérre nem vonatkozik a büntetőjog.
2017. febr. 8. 18:03
 7/12 anonim ***** válasza:
Ne haragudj, de ha elköltözöl, miért nem viszed el a cuccaid?
2017. febr. 8. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

Nem "elköltözésről" van szó. És nem gyerekkori dolgokról hanem későbbi családi ingóságokról.


Óriási házban, szülői felajánlásra; és eredetileg nem otthon lakó, hanem később "hazaköltözött" testvérrel.

2017. febr. 8. 18:50
 9/12 anonim ***** válasza:

A jog mindenkire vonatkozik. A testvér sem kivétel ez alól.


"hanem későbbi családi ingóságokról."


Ezzel csak nem az esetleges örökségre céloztál? Mert a kérdésedből úgy tűnt, a saját tulajdonod miatt aggódsz.

2017. febr. 8. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

Nem örökség; saját háztartásból, saját felnőtt, ha úgy tetszik független, önálló családi keresetből -házastárssal együtt-. A szülők segítsége nélküli, teljesen.(Sajnos, mellesleg.) Nem a szülők pénzéből szerzett; hogy máshogy írjam?

Tudom, nem szokványos, de így van.

2017. febr. 8. 19:47
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!