Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ha valaki pl. a szülei házában...

Ha valaki pl. a szülei házában tartja a dolgait, akkor tényleg le is mondhat róla?

Figyelt kérdés

Mondjuk, baleset éri őket, és meghalnak benne. Az ott lakó testvér, ha olyan kedve van, el is tűntetheti?

És hogy lehet tenni ellene, vajon.



2017. febr. 8. 16:39
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:

Nézd.

Hogy egy ingatlanban ki lakhat, az az ingatlan tulajdonosa, vagy ha van, haszonélvezője döntheti el.

Nekem úgy tűnik, az az ingatlan nem a tied. Ha ez így van, akkor vagy elszállítod onnan az ingságaidat, ha félted azokat, vagy helyben elzárod azokat, ha lehetőséged van rá.

Amennyiben a testvéred eltulajdonítaná az értékeidet, felelősségre lehet őt vonni. De egy vélelemre (hogy talán ellophatja egyszer, majd) nem fog senki tenni semmit.

Ez jogilag éppen olyan, mintha a testvéred rágalmazna téged. Ilyen esetben gondolom te is fel lennél háborodva.

2017. febr. 8. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 A kérdező kommentje:

Ha tudtam volna a "hazaköltözés" hajszálnyi valószínűségéről, akkor nem fogadtam volna el az ajánlatot, az biztos. De a szülőktől kapott lakásból tényleg nem is lett volna logikus oka, nem?

A feltételezésre meg tapasztalatból van okom.


Jó játék a család, igaz? Soha nem tudni, mi következik.

2017. febr. 8. 20:12
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!