Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Használhatom akkor a gáz-riasz...

Használhatom akkor a gáz-riasztó pisztolyom ha konfliktus/összeszólalkozás miatt akar valaki nekem jönni?

Figyelt kérdés

Tehát ha közterületen veszekedésbe keveredek valakivel (legyen az c kategóriás egyed, nyomulós pasi, vagy csak simán agressziv nagypofájú ember) és fenyegetve közelít felém vagy nekem akar jönni esetleg követ engem akkor rá foghatom a pisztolyt?

Ilyen esetekben eléggé indokolt, hogy használjam? Vagy csak akkor ha minden előzmény nélkül valaki rám akar támadni vagy ki akar rabolni?


Válaszokat előre is köszi!

26/L


2017. febr. 11. 17:14
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Használhatod
2017. febr. 11. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
4%
Ha csak valaki ordibál veled, vagy sétál utánad nem lehet, sőt még te leszel elővéve. Hordani szintén tilos, szóval a táskában lehet csak utcára vinni ahonnan elég időigényes meló előkotorni. Önvédelmet csak támadás esetén lehet használni, azt is arányosan a támadás mértékével.
2017. febr. 11. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
92%

#2: hát öö..nem. Ha van viselési engedélyed, akkor hordhatod, arányosságot meg már egy jó ideje eltörölték, ha fenyegetve érzed magad, simán lehet a védelem nagyobb, mint a támadás.


Btw te nem a viselési engedélyes kérdező vagy? Amúgy használhatod, ha azt látod hogy meg akar támadni.

2017. febr. 11. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 árokpart ***** válasza:
Milyen típusú stukkered van? Csak pusztán kíváncsiságból kérdezem, mert szintén gáz és riasztópisztoly rajongó vagyok.
2017. febr. 11. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

3. válaszoló: Igen azt a kérdést is én írtam ki :)

Útolsó: zoraki 917-est szereztem be, az aránylag okés nem? :)

2017. febr. 11. 17:47
 6/12 árokpart ***** válasza:
42%
Szia! Ó az önvédelemre szuper. Viszonylag olcsó és aránylag tartós az anyaga. Nekem van egy élesből átalakított FÉG pa-63-as, egy élesből átalakított Vektor, szintén élesből átalakított Gasser Cropatschek forgótáras és egy Ekol Aras Compact. Valószínű, hogy az utolsóra fogok viselésit kérni, mert ha konfliktus adódik és vizsgálatot rendelnek el, akkor azt tudni kell, hogy a stukker a vizsgálat idejére ugrik. Ezért jól döntöttél, hogy nem egy értékesebb darabra kértél viselésit, illetve vásároltál önvédelmi célra. Én igazából esztétikailag gyönyörködök bennük nem nagyon kimondottan önvédelemre vettem őket.
2017. febr. 11. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Értem azok biztos komolyak lehetnek, én egy kicsit kételkedek most az enyémben sokan azt mondják, hogy hajlamos megakadni vagy valami ilyesmi.:) :s
2017. febr. 11. 17:56
 8/12 anonim ***** válasza:
83%

" Ha csak valaki ordibál veled, vagy sétál utánad nem lehet, sőt még te leszel elővéve. "


Ez így nem igaz, a helyzettől függ. Ha valaki azt mondja, hogy a kurv.a anyádat, és elindul feléd, akkor legalábbis kétesélyes a helyzet. Ha azt mondja, hogy szétba.szom a fejedet, és elindul feléd, akkor fennáll a jogos védelem.


"Hordani szintén tilos, szóval a táskában lehet csak utcára vinni ahonnan elég időigényes meló előkotorni"


Ez nem igaz, viselési engedély birtokában lehet ruházatra rögzíteni, rejtve.


"Önvédelmet csak támadás esetén lehet használni, azt is arányosan a támadás mértékével."


Ez valamilyen szinten igaz csak. Az arányosság már nincs benne a btk-ban, ennek ellenére szabályozva van, hogy a támadás elhárítására szorítják a jogos védelmet, így ha a rabló hanyatt-homlok menekül és te hátba szúrod majd lefejezed, akkor az emberölés. Viszont ha a rablónak beversz kettőt, lefújod, legp-zed, akkor az jogos védelem, nem bcs. Ráadásul, bizonyos esetekben a támadást úgy kell értelmezni, hogy a védekező életének kioltására irányult, ha a feltételek teljesülnek.


VISZONT!


Ez az elmélet. Nálunk a jogalkalmazás kicsit másképp néz ki. A rendőrhatóság nagyon-nagyon utálja, ha az állampolgárok megvédik magukat és egymást, így az önvédekezőt előállítják garázdasággal, aztán az őrsön megpróbálják összezavarni, így amit lehet ilyen esetben tenni, hogy ügyvéd nélkül egy szót sem. Egy kicsit agyafúrtabb az, amikor tanúként akarnak kihallgatni, ilyenkor az a jó válasz, hogy az esemény hatására olyan érzelmi sokk alá kerültél, hogy sajnos nem vagy képes érdemben nyilatkozni és értesíted az ügyvéded.



Persze ha te valakit lelősz gázpisztollyal, az jó eséllyel nem fog feljelenteni, és mivel az nem okoz semmilyen komoly sérülést, így minimális esélye van annak, hogy bármi lesz az ilyen esetből. Éppen ezért a gázpisztoly a legjobb önvédelmi eszköz.

2017. febr. 11. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 árokpart ***** válasza:
43%
Utolsó! Teljesen egyértelmű esetnél miért gyanúsítanák meg garázdasággal. Amit írtál természetesen ilyen létezhet, de inkább csak pl. kocsmai verekedésnél vagy egyéb tömegbunyónál. ( ahol nem egyértelmű, hogy ki ütött először, ki védekezett csak stb.)Ha most pl. a kérdezőt egy 120 kg-os férfi megtámadja és ő 26 éves hölgy létére megvédi magát a gázpisztolyával (lelőni nem lehet gázpisztollyal senkit legfeljebb égési sérülést okozni) miért lenne a rendőrségnek érdeke őt nem megvédeni és a támadójának igazat adni. Szerintem ez sehol nincsen így a világon.
2017. febr. 11. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

A kérdezőnek:

Akkor használhatod, ha megtámadnak, vagy ha ki akarnak rabolni. De akkor használhatsz bármit. Széklábat, kutya pórázát, kést, villát, kanalat.

Attól meg ne tarts, hogy ilyen esetben téged gyanusítanának meg garázdasággal.

2017. febr. 11. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!