Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Vasárnap délelőtt település...

Vasárnap délelőtt település közelében megengedett vadászfegyver használata?

Figyelt kérdés
Vagy csak saját területen lehet(szántóföld)?
2017. febr. 12. 12:11
 1/5 anonim ***** válasza:

Hogyne!

De csak akkor ha három percenként lősz is vele!

2017. febr. 12. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

A vadászatra jogosult személy a lőfegyverét csak és kizárólag lőtéren lőgyakorlatra vagy kijelölt vadászterületen a vad elejtésére használhatja. Ez alól kivétel, ha vadász külön rendőrségi engedéllyel rendelkezik. Ilyen engedélyt olyan rendkívüli esetben adnak, ha pl. egy emberre veszélyes vad lakott területen belül tartózkodik. Minden egyéb más opció szabálysértés vagy bűncselekmény.


Illetve ezeken belül is vannak különböző szabályok. Jogszabály szerint ez nem úgy megy, hogy kiülsz a kert szélére és minden második mozgó dologra rálősz.


Az már más kérdés, hogy sajnos sokszor a gyakorlat meg sem közelíti a jogszabályban leírtakat. (mint azt nem egyszer a sajtóban is látható)

2017. febr. 12. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Nem én akarok lövöldözni, csak a környékünkön sétáltatom a kutyát rendszeresen, és pl ma is elég rendesen lődöztek, egész pontosan tudom, kik voltak(nem kimondottan vagyok velük jóban...)
2017. febr. 12. 14:26
 4/5 anonim válasza:
Hajtó-/terelővadászat, apróvadazás stb. Ezek simán lehetnek olyan helyen, ami nincs túl messze 1-1 településtől.
2017. febr. 13. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
2017. febr. 15. 02:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!