Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ha valakit felakarok jelenteni...

Ha valakit felakarok jelenteni mert nem tudja allitasa szerint vissza adni a tőlem kölcsönkért pénzt akkor milyen bizonyiték kell?

Figyelt kérdés
Postán adtam fel neki levélben a pénzt. Mi számit bizonyitéknak a rendőrségen? Egy facebook beszélgetés ahol azt irtam,hogy küldök neki pénzt(mindig én ajánlottam fel) az elég bizonyíték??
2017. febr. 14. 09:58
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Nem elég.

A kölcsönről kellett volna papírt írni.

A borítékban bármi lehetett. Nem pénzküldőn keresztül küldted, nincs nyoma.

A fb beszélgetés sem bizonyítja, hogy valóban pénzt küldtél, csak hogy beszélgettetek róla.

Mégis minek ajánlottál fel állandóan pénzt neki? Sejthetted, hogy aki nincs pénze, az nehezen fogja visszafizetni. Nagyon veszélyes kölcsönadni. Te meg még tukmáltad is rá.

2017. febr. 14. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Egy postai igazolvany se eleg,hogy feladtam a levelet neki?
2017. febr. 14. 10:04
 3/12 anonim ***** válasza:

"Egy postai igazolvany se eleg,hogy feladtam a levelet neki?"

És mi volt a levélben? Szerinted pénz, szerinte semmi. Melyikre van bizonyíték?


Levélben egyébként sem küldünk pénzt. Elvileg nem is szabad.

2017. febr. 14. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Egyszer volt,hogy bankszamla szamra utaltam de az tavaly aprilisban volt. Azt se tudom mar bebizonyitai mi?:\
2017. febr. 14. 10:10
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

Csak azt tudod így igazolni, hogy feladtál egy levelet, de azt nem, hogy mi volt benne.

Az utalást tudod igazolni. Bankszámla kivonatodon rajta van az utalás. Ha nincs meg, akkor tölts le. Ha nincs elektronikus hozzáférésed, akkor bemész a bankodba és kéred, hogy nyomtassák ki neked.

2017. febr. 14. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

"Azt se tudom mar bebizonyitai mi?:\"

De, azt tudod.

2017. febr. 14. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Az csak egy toredeke annak a penznek amennyit osszessen oda adtam :\
2017. febr. 14. 10:28
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
Ha van az átutalásról is papirod ha kamerás felvételed is van vagy akármi. Akkor se tudsz semmit csinálni ha nem irtatok papirt ügyvéd által. Ilyen hülye emberek meg is érdemlik hogy lehúzzák őket.
2017. febr. 14. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

Az utalást magát tudod bizonyítani, de azt nem, hogy miért utaltál. Ő állíthatja azt, hogy TE tartoztál NEKI és azt utaltad át...

Pénz külcsönadásáról lehetőleg mindig legyen írásos megállapodás, az ilyen helyzetek elkerülése végett.

Sajnálom, hogy így jártál, ez volt a tanulópénz...

2017. febr. 14. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 kovpet ***** válasza:
100%
Ez egy polgárjogi követelés, nincs köze hozzá a zsaruknak.
2017. febr. 14. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!