Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Kézbesítési vélelemnél honnan...

Kézbesítési vélelemnél honnan tudom, hogy melyik hatóság/ki által lett küldve valamilyen posta számomra?

Figyelt kérdés
Tegyük fel, hogy nem vagyok itthon egy hónapig. Postás hoz valamelyik hatóságtól anyagot (pl. bírság), én nem veszem át kétszer sem, majd 2. értesítő után a posta visszaküldi az anyagot a hatóságnak. Én hazajövök, látok két értesítőt, bemegyek a postára. Ott meg tudják nekem majd mondani ez alapján, hogy menjek be az XY hatósághoz? Vagy alapból kapok kézbesítési vélelem beálltáról valami sima levelet a postaládába? (Ha hülyeséget kérdeztem, akkor bocsánat.)

2017. febr. 19. 17:27
 1/3 anonim ***** válasza:
Az értesítőre jó esetben ráírják, hogy kitől jött.
2017. febr. 19. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
A kézbesítési vélelem megállapításáról sima levélként küldenek értesítőt - tehát az be lesz dobva a ládádba akkor is, ha nem voltál ott, hogy átvedd.
2017. febr. 19. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

ember legyen a talpán, aki elbírja olvasni a mi postásunk írását, még a számokat se igazán egyszerű. :)


én is erre gondoltam, h kézbesítési vélelem beálltáról sima levél, köszönöm a megerősítést. :)

2017. febr. 19. 19:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!