Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Elvitetheti a kutyámat a...

Phintah kérdése:

Elvitetheti a kutyámat a szomszéd hatóság által?

Figyelt kérdés
Tudni kell ahol lakunk a lépcsőházban sok volt a lopás ès betörés így gondoltam ha mást nem veszek egy kistestű kutyát. A mai napon viszont találtam a postaládámban egy levelet hogy sokat ugat a kutya és hogy a lakók nem bírják és ha nem nevelem meg a hatóság segítségét kérik... ezzel az a baj hogy délutánra járok dolgozni illetve whogy elindulok 1 órával később jön haza egy családtag... tehát nem hiszem hogy abban az 1 órában csak ugatna.. tehát akkor most elvitethetik vagy sem?

2014. dec. 16. 02:46
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Vitetésről most még nincs szó, legfeljebb pénzbírság lehet. Mellette büntető határozat. Majd sokadjára ki fog derülni, hogy nem a hatályos állattartási rendeletnek megfelelő körülményeket biztosítasz az állat számára és majd akkor. Egyébként tud ugatni egyfolytában a kutya 1 órán át is, ha nincs mellette a gazdája (tapasztalatból tudom).
2014. dec. 16. 06:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 Trafó1 ***** válasza:
Vedd fel a lakás hangjait ha nem vagy otthon.
2014. dec. 16. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

Lehet, hogy tényleg csak a tisztelt lakó túlérzékeny (én is megkaptam már, hogy sokat ugat a kutyám, pedig egy hanggal se többet, mint bármilyen kutya). De a diktafon jó ötlet, hagyd kinn egy hétig minden nap az asztalon, mikor elmész.


Megoldás lehet, hogy mielőtt elindulsz, elfárasztod a kutyát. És itt nem a parkbeli tityitotyira kell gondolni, hanem tényleg úgy elfárasztani testileg és szellemileg is, hogy örüljön, hogy végre lefekhet és alhat... Labdázz, rongyozz vele, kerestess vele tárgyakat, játszasd más, hasonló méretű, pörgős kutyákkal, klikkerrel tanítsd trükkökre: ezek nagyon jól levezetik az energiákat.

A másik dolog a szeparációs szorongás megszüntetése. Ha tényleg ugat a kutya, amint kiteszed a lábad, az azért van, mert pánikba esik, hogy nem lát téged, és nem feltételezi rólad, hogy egyedül is tudsz vigyázni magadra. Olvass utána a falkavezérség kérdésének. Nem ártana ezt tisztázni a kutyával, mert nem csak nektek és a lakóknak, de a kutyának is rossz ez a helyzet.

2014. dec. 16. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Ha több lakó is panaszkodik,akkor kaphatsz egy nagyobb összegű bírságot.Vedd fel a kutya hangját,amikor nem vagy ott,mert ha azt az egy órát végig ordítja,már alapja lehet egy eljárás megindításának,de az is ha csak az ajtóhoz rohangál megugatni az elmenőket.Lehet,neked fel sem tűnik.
2014. dec. 16. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Ezt a pénzbírságos hülyeséget honnan veszitek?
2014. dec. 16. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm a tanácsokat igyekszem betartani de sajnos egy fél éves kölyökkutyát aki mindig csak játszana elég nehéz nevelni.
2014. dec. 16. 10:20
 7/12 anonim ***** válasza:
Azért én is megnézném valahogy, mit csinál a kutya, amikor nincs ott senki, mert lehet, hogy tényleg brutális, viszont az is lehet, hogy a szomszédok hülyék. Én egy hat lakásos társasházban lakom az első emeleten, felettem lakik egy kutya, akit szinte soha nem hallok, ehhez képest az egyik földszinti lakó mindig magyarázott, hogy rémes, mennyit ugat, alig bírtam meggyőzni, hogy amit hall, az valamelyik szomszédos családi házból jön.
2014. dec. 16. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
2014. dec. 16. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

a fél éveskutyus max annyit tanulhat meg h ul,marad nem ugrik...csak az az egy lakó panaszkodik?fárazd el a kutyádat

.

2014. dec. 18. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Természetesen az elmult pár napban igyekeztem rögzíteni hogy mit csinála kutya 8 óra alatt ugatott kb 5-20 percet de olyankor lehetett hallani hogy valaki beszélget azajtó előtt. Szárazeledel víz volt neki.
2014. dec. 20. 10:11
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!