Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Leköpte egy roma egyik ügyelet...

Leköpte egy roma egyik ügyeletesorvost. Rendőr szerint nem közfeladatot ellátó személy és megúszta minden büntetés nélkül. Téved a rendőr ugye?! Jogilag mit lehet tenni?

Figyelt kérdés
2017. febr. 19. 20:30
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
97%
Ha nem is közfeladatot ellátó személy (az), a másik leköpése akkor is becsületsértés bűncselekménye. Feljelentés.
2017. febr. 19. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
97%
Pedig az. Hivj egy ertelmesebb rendort
2017. febr. 19. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
61%
Kasztrálni kellene a tettest.
2017. febr. 19. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
95%

közfeladatot ellátó személy:

f) az egészségügyi dolgozó és az egészségügyi szolgáltatóval munkavégzésre irányuló jogviszonyban álló más személy az egészségügyről szóló törvényben meghatározott esetekben


Viszont ebben az esetben lényegtelen, hogy közfeladatot ellátó személyről van szó, mivel a becsületsértés tettlegesen is megvalósult. Tehet 30 napon belül magánindítványt, ha az elkövető megbüntetését akarja.

2017. febr. 19. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

Én ilyen esetben sajnos megvalósítanám a Btk. 368. § -ban foglalt bűntettet, más bűncselekményekkel együtt...


Az orvos pedig, mint ahogy előttem is leírták, definiáltan közfeladatot ellátó személy.

2017. febr. 19. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
4%
És ha ez egy pszichiátrián történik, akkor mi van, bevarrják a romát, akkor sem indul ellene semmiféle eljárás, miért is ? Nem történt tettlegesség. Lehet az orvos mondott valami sértőt amire ez volt a válasz. Fehér vagyok, de sokszor én is éreztem már úgy hogy nem csak leköpném, de rá is butítanám az asztalt sok orvosra amilyen sértő, pofátlanul tudnak beszélni !
2017. febr. 19. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Akkor az a rendőr egy hülye ha szerinte nem az!
2017. febr. 19. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Nem tudom ki pontozza le a válaszokat alaptalanul... :(
2017. febr. 20. 00:13
 9/12 anonim ***** válasza:
19%
Cigányok ennél nagyobb dologért sem kapnak büntetést.
2017. febr. 20. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
91%
Tettleges becsületsértés, közfeladatot ellátó személy sérelmére.
2017. febr. 20. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!