Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Tartózkodási hely: Két helyen...

Tartózkodási hely: Két helyen is legyen háziorvosom?

Figyelt kérdés

"Vidéki" vagyok, de egyetem miatt az hét túlnyomó részében Pesten lakom. Jelenleg vidékre vagyok bejelentve, így csak az ottani háziorvos láthat el, ami elég körülményes, mert csak hétvégén tudok ott lenni, hétvégén pedig nem rendel.


A kérdésem az lenne, hogy ha bejelentem a tartózkodási helyemet erre a pesti lakcímre, akkor lesz vidéki és pesti lakcímkártyám is? És mindkét helyen elláthatnak?


Vagy pontosan hogy is működik ez az újfajta "ideiglenes lakcím"?


Találtam egy hosszú leírást róla, de ott konkrétan nincs leírva a folyamat, így gondoltam itt kérek segítséget/tapasztalatokat erről.


Előre is köszönöm a segítséget!


2017. febr. 20. 12:17
 1/4 A kérdező kommentje:
A "két helyen is legyen háziorvosom" nem feltétlenül szükséges. Ha nincs más lehetőség, akkor elég ha pesten elláthat.
2017. febr. 20. 12:18
 2/4 R_S_T válasza:

Volt már ilyen kérdés.


Egy háziorvosod lehet.

Ha átjelentkezel valahová, akkor ő kikéri a papírjaid a régitől, és onnantól hozzá tartozol (ő veszi fel a fejpénzt utánad)

2017. febr. 23. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 R_S_T válasza:

Részletek:

[link]

2017. febr. 23. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszi!
2017. febr. 23. 09:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!