Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Mit tehetek, ha nincs tanulói...

Mit tehetek, ha nincs tanulói jogviszonyom, se munkám?

Figyelt kérdés

Erre a félévre otthagytam a sulit, munkát nem sikerült találnom, ezért csak március 31-ig érvényes a diákom, utána a dupla árú utazás mellett a tb súlyos költségét is ki kell pengetnem.

Erre az esetre indulnak képzések, bármilyen okj? Lehetőleg olcsó kellene, bármilyen


2017. febr. 20. 15:28
 1/10 anonim ***** válasza:
61%
A tb csak 7 ezer ft, ha ez neked akkora költség, akkor inkább dolgoznod kellene.
2017. febr. 20. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
"Csak"? Az elég sok pénz, jeleneg a heti bevételem. Eléggé keresek munkát, de nem olyan egyszerű a dolog, mint harsogják.
2017. febr. 20. 15:35
 3/10 anonim ***** válasza:
90%

Passziváltattál és meggondolod, hogy folytatod-e az iskolát vagy végleg otthagytad?


Ha végleg, akkor munkaügyi hivatalban bejelentkezhetsz mint munkanélküli és elvégezhetsz rajtuk keresztül okj-s tanfolyamot,ami érdekel.


A munkakereséssel meg próbálkozni kell. Nem írtad merre laksz, de azért van lehetőség bőven(főleg nagyobb városokban).

2017. febr. 20. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
96%

Járási Hivatalnál lehet kérelmet benyújtani a TB-hez, ilyenkor 1 évig ők állják. Közben persze tessék munkát keresni.

2 db OKJ ingyenesen szerezhető, javaslom a gugli keresőt, ott meg tudod nézni, hogy hol és milyen képzések indulnak. Ne bármilyet válassz, hanem olyat ami érdekel is, nem árt, ha szerzel egy szakmát.

2017. febr. 20. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
70%

Ha igazoltan rászorulsz szociálisan, akkor az önkormányzatnál igényelheted, hogy a tb fizetést vállalják át egy időre.

Ennek együttműködés általában a feltétele.

2017. febr. 20. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
88%
Ugyan mit? Keressél munkát, bajod nem lesz tőle.
2017. febr. 20. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

1. passzív jogviszonnyal ezer dikmelót találhasz, csak keresni kell

2. gyárban, kórházban, multiban kapkodnak a munkaerő után (ja, hát az szarul fizet, de 7 rongynál igazán több)

2017. febr. 20. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
60%
Ha passzívon vagy, akkor nem kell fizetned tb-t, nekem visszafzettek emiatt 2 passzív félévet, hívd fel a nav-ot.
2017. febr. 20. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Ha hiányszamát tanulsz, és jó jegyekkel, akkor egész komoly ösztöndíjat (~30 ezer) kaphatsz.
2017. febr. 20. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Nekem is uyganez van :D:D Jelentkeztem híralpárusitó munkára, azt írták felhítam őket mondták tapaasztalat kell :D:D Meg kell különböztetni napi és hetilapokat és hogy ehhez tapasztalat :D:D Hogy ba..ák szét az anyjukat a sok ge..i munkáltatónak.
2017. febr. 27. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!