Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ebben az esetben büntetett...

Ebben az esetben büntetett előéletűnek számítok?

Figyelt kérdés
17 éves koromban verekedés miatt feljelentettek. De mire behívtak a kihalhatásra már betöltöttem a 18 at. Volt rabosítás is (fénykép,ujjlenyomat). Aztmondták hogy mivel fiatalkorúként követtem el a bűncselekményt, törlődni fog a rendszerből a fénxképem, ujjlenyomatom. Tényleg így van? Nameg kaphatok így erkölcsi bizonyítványt?

2017. febr. 20. 21:02
 1/6 A kérdező kommentje:
Ja 8 napon belül gyógyult és 1 év pártfogoltit kaptam. Nemtufom számítanak e.
2017. febr. 20. 21:05
 2/6 anonim ***** válasza:
Buntetett eloeleted jogeros itelet utan lehet. A fentiek alapjan nem tiszta, hogy vegul is eliteltek, vagy pl. csak megrovasban reszesitettek, stb.
2017. febr. 20. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
43%

Dehogy nem tiszta. Elitélték. Anélkül hogy lett volna pártfogó felügyelet alá helyezve?


Nem vagy büntetett előéletű addig, amíg ténylegesen börtönbe nem kerülsz. Még a felfüggesztett szab. vesztés sem számít annak.

2017. febr. 21. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Oké köszi :) megy a zöld pacsi
2017. febr. 21. 05:12
 5/6 anonim ***** válasza:

Itt részletesebben olvashatsz a bűnügyi nyilvántartásról:


[link]


De azért egy lényeges részletet idézek belőle:


"Tiszta az erkölcsi bizonyítványa, azaz nem szerepel a bűntettesek nyilvántartásában az, aki megrovásban részesült, illetve az akit bíróság próbára bocsátott. A megrovás és a próbára bocsátás ugyanis nem büntetés hanem intézkedés


Nem szerepel a bűntettesek nyilvántartásában az a jogerősen elítélt személy aki az ítélet jogerőre emelkedésének napján mentesült az elítéléshez fűződő hátrányos jogkövetkezmények alól. Pl. pénzbüntetés kiszabása esetén.


Felfüggesztett szabadságvesztés büntetés kiszabása esetén a próbaidő leteltének napját követően kerül ki a bűntettesek nyilvántartásából az elítélt."


Tehát nem vagy büntetett előéletű, de én nem dicsekednék azzal, hogy fiatalon ilyen hülyeségbe keverted magad.

2017. febr. 21. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Én se szándékozok dicsekedni vele. Büszke sem vagyok rá. De mikor az ember húgát zaklatják és többszöri szóbeli figyelmeztetés ellenére is csak csinálja, elborul az ember agya. na mind1, ezt nem fejtem ki bővebben. Köszi a válaszokat :)
2017. febr. 22. 11:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!