Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Büntetlen illetve büntetlen...

Büntetlen illetve büntetlen vagy büntetett előéletűnek számít? - Milyen lehet a büntetés mértéke?

Figyelt kérdés

Ez már bonyolultabb, hiszen két unokaöcsém keveredett bajba. Az bátyámnak a fia 14 éves, míg az idősebb nővérem fia 16 éves. 2012. május 11-én 1 rb. csoportosan elkövetett súlyos testi sértés bűntette és 1 rb. csoportosan elkövetett rablás bűntette miatt indult ellenük és három társuk ellen eljárás, mely 2012. október 17-én vádemeléssel zárult. Az elsőfokú ítéletre várnak.

Az ügyben a két rokonom a II. illetve a III. r. vádlott.

A II. rendű vádlott azonos egy másik kérdésemben ( http://www.gyakorikerdesek.hu/politika__torvenyek-jog__49571.. ) olvasható ügyben szereplő személlyel. A másik ügyben VII. r. vádlott volt.

A II. r. vádlott esetében a fent említett bűncselekmények mellett a házi őrizet megszegése miatt is eljárás indult.

Az I. r. vádlott a bűncselekmény felbujtója volt, mivel fent állt a szökés és elrejtőzés valamint a tanúk befolyásolása, a bíróság előzetes letartóztatásba helyezte, melyet jelenleg is fent tart. A II. r. vádlott esetében fent állt a bűnismétlés valamint a szökés és elrejtőzés továbbá a tanúk befolyásolása. A III. r. vádlott esetében a szökés, elrejtőzés veszélye állt fent ezért előzetes letartóztatásba helyezte a bíróság, a IV. r. vádlottat házi őrizetbe helyezte a bíróság, míg az V. r. vádlott szabadlábon védekezhet.



p; Ki számít visszaesőnek és ki számít erőszakos visszaesőnek?


q; Az idősebbik unokaöcsém ellen a másik ügyben nem született még jogerős ítélet így büntetlen vagy büntetett előéletűnek számít?


r; Mennyivel kaphat erősebb ítéletet ebben a bűncselekményben?


s; Kaphat-e bármilyen kedvezményt? (feltételes szabadlábra helyezés)


t; A többi vádlott, mint (teljes mértékben) büntetlen előéletűek mire számíthatnak?


u; Az I., a III., a IV. és az V. r. vádlottak (azaz a többi vádlott) kaphat-e bármilyen kedvezményt? (felfüggesztett büntetés, feltételes szabadlábra helyezés)



2013. okt. 20. 15:55
 1/9 A kérdező kommentje:

A kérdés magyarázatában belinkelt kérdéssel azért nem egybe kérdeztem, mert az ügyekben 1 "közös" és összesen 10 (azaz 6+4) "különböző elkövető van. Az egyik ügyben van I. fokú ítélet, míg a másodikban nincs.


Mielőtt még valaki azzal 'gyanúsítana' meg, hogy hazudok. Sajnos mind a két ügy igaz.

2013. okt. 20. 16:02
 2/9 anonim ***** válasza:
48%

p, Visszaesőnek az számít akit már elítéltek, letöltötte a büntetését és megint elkövet valamit és megint elítélik.


q, Ha az első ügyben elítélték, akkor már bűntettet előéletű.


r, A csoportosan elkövetett testi sértés nem olyan súlyos mint a csoportosan elkövetett rablás, szóval a 2.-ban sokkal súlyosabb büntetést fog kapni.


s, Nem, mert többszörös bűnelkövető, és testi sértés, rablás. Ne is álmodozz.


t, Ugyanarra, évekig a rácsok mögött lesznek.


u, Ők sem kaphatnak.


Remélem legalább 10 évet kapnak, (ami nem kizárt, hisz csoportosan elkövetett rablásért 5-10 év jár és még a testi sértés éveit nem is néztük. Ami jó hír, hogyha kijönnek a börtönből, soha senki nem fogja alkalmazni őket, mert nincs olyan cég, amely ilyen erkölcsi bizonyítvánnyal alkalmazná őket. Romokban lesz az életük, elvesztik a legszebb éveiket, jól megverik őket párszor a kóterban, a barátaik elfeledkeznek róluk stb.


De az ilyen tetvek nem érdemelnek mást, max kötelet a nyakukba.



Remélem kedves kérdező, te is elítéled őket!

2013. okt. 20. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 TSz.Pali6403 válasza:

Amennyiben fiatalkorúak maximálisan 7 év 6 hónapot kaphatnak. A kérdező által feltett kérdésben a súlyos testi sértés 1 évtől 5 évig míg a rablás szintén maximum 5 év lehet, amennyiben mindegyik elkövető fiatalkorú, egyébként felnőtt (azaz 18 éven felülieknél) az utóbbi bűncselekmény rablás) 5 évtől 10 évig terjedő szabadságvesztést jelentene.


A bíró dönthet úgy, hogy a súlyosabb bűncselekményben kiszabható maximum büntetés felével sújthatja.


Mivel olvastam a másik kérdésedet is illetve értelmeztem a q; kérdésedet:

Mivel az idősebbik unokaöcséd esetében még NEM SZÜLETETT JOGERŐS ÍTÉLET, így ő is "büntetlen előéletűnek" számít.


Az viszont biztos, hogy figyelembe fogják venni azt is, hogy folyik ellene másik bírósági ügy.


Az u; kérdéshez fűzendő válaszom: Amennyiben fiatalkorúak akkor akár felfüggesztettet is kaphatnak, mert hogy a törvény bármely bűncselekménynél engedményként lehetővé teszi. A felnőttek esetében viszont nem.


A t; kérdés: A bűntények többségében az I. r. vádlottak szokták a legsúlyosabb büntetést kapni, mert nekik van a legnagyobb befolyásuk a cselekményekre. A többiek valamivel enyhébbet szoktak kapni. Ennél az esetnél viszont valószínűleg a II. r. vádlott fogja a legsúlyosabb büntetést kapni, mert ellene folyik már eljárás, melynek valószínűleg jogerős ítélet is fog születni.

2013. okt. 20. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
64%
De nem fognak felfüggesztettet kapni, gondolj bele rablás és testi sértés. Minimum 5 év de én 50-et adnák az ilyen tetveknek.
2013. okt. 20. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi és természetesen várom a további hozzászólásokat és tapasztalatokat.


A 3. hozzászóló jól látja át a kérdést. Annak ellenére, hogy a kérdésből kihagytam, rátapintott az ügy egyik pontjára, méghozzá arra, hogy mind az 5 vádlott Fiatalkorú.

2013. okt. 20. 20:06
 6/9 anonim ***** válasza:
Kérdező, te mit szólsz az unokatesóidhoz egyébként? Mi a véleményed róluk és amit tettek?
2013. okt. 20. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Belerángatták őket.


A cselekedetükről viszont nincs jó véleményem.


Senki ne kövessen el hasonlót.


Nem túlságosan jó, hogy a családomban is előfordult.


Azért egy rablást illetve súlyos testi sértést az emberöléssel nem kellene összehasonlítani.


Természetesen elítélem amit tettek.

Sajnos nem értem, hogy az idősebbik hogyan keveredhetett bele egy újabba.

Nem (volt) elegendő neki az első ügy, amiben nincs még jogerős ítélet.


Azért rögtön a halálukat ("max kötelet a nyakukba") kívánni akkor sem kellene, hiszen nem gyilkosságot követtek el.


A gyilkosság és a testi sértés között van némi különbség.

2013. okt. 20. 20:35
 8/9 anonim ***** válasza:
Engem már raboltak ki, tudom milyen. Én elítélek minden bűncselekményt,szüleim úgy neveltek, legyek tisztességes és becsületes. Lopásért levágni az ember kezét, rablásért minimum 20 év és stb. Én a szigor híve vagyok.
2013. okt. 20. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Remélem azóta a sitten már kikormolták a kis gyökerek púzóját!
2014. jan. 22. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!