Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ha egy USA-ban lévő vállalatot...

Ha egy USA-ban lévő vállalatot feljelentek a rendőrségen csalásért, akkor mennyi rá az esély, hogy nyomoznak az ügyben?

Figyelt kérdés

Több mint kétmillió forintért vásároltam a vállalattól termékeket, de nem küldik őket...


Tudom a vállalkozás vezetőjének a nevét, van róla kép hogyan néz ki, Detroitban lakik és megvan a vállalkozás postafiókja.



2017. febr. 27. 11:38
1 2
 1/12 Koplárovics Béci ***** válasza:

Kétmilliónál azért talán valamennyit megmozdulnak. Szóval 3,94%-ot mondanék.

Nem tudom milyen "vállalkozástól" és mit szerettél volna vásárolni, de ez helyből átverésnek tűnik. Igazából ne vedd készpénznek, hogy valós nevet tudsz, valós képet kaptál, és hogy valós cégadatokat kaptál meg. Tanulópénznek elég sok, dehát nyilván nagyon megérte volna...

2017. febr. 27. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Hat..csak csatlakozni tudok az elozohoz azzal a kiegeszitessel hogy Detroit mara egy roncstelep olyan mind Ozd szoval nagy valoszinuseggel egy csaloba futottal bele amely talan olyan helyen is lakhat ahova a rendorseg is megy ki, annyira szutyok a kozbiztonsag....
2017. febr. 27. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

Régebben rendeltem már a vállalattól és akkor teljesítették a rendeléseimet. Ezért rendeltem később nagyobb mennyiségben.


Mindegyik termékük egyedi és kézzel készítik és én is el akartam őket adni itthon drágábban.


Tavaly tagja voltam a szervezetnek és májusban léptem ki. Még mielőtt kiléptem volna, beszéltem az akkori vezetővel és mondta, hogy májusban elküldik a nagy részét és a legdrágábbat majd augusztusban küldenék.


Egy darabig válaszoltak az üzeneteimre, de szeptember vége óta semmi. Azóta az a vállalat vezetője lemondott és új vezetőt nevezett ki. Beszéltem a volt vezetővel, és azt mondta, hogy valójában sose küldték volna őket, mert az új vezető szerint nem érdemlem meg őket és az se érdekelte, hogy egy üzleti tranzakció volt.



A volt vezető azt is mondta majdnem két hete, hogy azt a legdrágábbat elvitte magával még mielőtt ő is kilépett volt a szervezetből és legyártja nekem mindet megint és elküldi nekem...


Remélhetőleg tényleg elküldi és nem úszott el ennyi pénz.

2017. febr. 27. 13:39
 4/12 A kérdező kommentje:
A vállalat volt vezetője szerepelt már több interjúban. Miért szerepelt volna valaki más az ő helyében?
2017. febr. 27. 13:41
 5/12 anonim ***** válasza:
Tekintve, hogy kb nulla infót adtál meg, mi csak találgatni tudunk. Az alapján pedig amit leírtál, ez egy ordas nagy átverés.
2017. febr. 27. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

ma 13:44

Nem akarom még elmondani a vállalat és a weblapjuk nevét, mert megígértem a volt vezetőnek, hogy nem mondom el másnak.

Mert mondta, hogy ő majd elküldi nekem a tárgyakat.


Csak segítséget kérnék, hogy vissza lehetne-e szerezni a pénzt, vagy rávenni őket hogy elküldjék a termékeket amiket rendeltem.

2017. febr. 27. 13:49
 7/12 anonim ***** válasza:

Azt ugye tudod, hogy ha vásárolsz valamit, akkor a pénzed a vállalat kasszájába megy, vagyis a volt vezető nem kapja meg a küldött pénzedet? Ergó, minek adná oda ingyen neked a terméket?

És érdemes lenne leírnod, hogy milyen termék, milyen honlap, hisz sok minden függ a werbárúház szabályzatától is.

2017. febr. 27. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

Mert megegyeztünk és ha készen van a termék, akkor el is küldheti nekem.


Most még nem szeretném elmondani a weblap nevét. Nincs kint telefonszám a weblapon, csak email cím és postafiók. Ha lenne telefonszám is, már rég felhívtam volna őket hogy megtudjam mikor küldik őket...


És szabályzat sincsen kint a weblapon. Viszont gyakran ismételt kérdések rész igen és írják, hogy ha kiküldték a terméket, akkor már nem adják vissza a pénzt.


Ezoterikus/spirituális termékekről van szó és lehet, hogy hülyének néznének az emberek itt, hogy hiszek a természetfeletti lényekben és hasonló dolgokban.

2017. febr. 27. 15:43
 9/12 A kérdező kommentje:

Régebben írtam nekik a FB oldaluknál is. Elolvasták, november elején mondták, hogy írnak az új vezetőnek és válaszolnak. De nem válaszoltak...


Többször írtam nekik azóta, elolvasták, de nem válaszolnak.


Utána írtam egy bejegyzést is a FB oldalukra, egyből törölték és kitiltottak onnan miatta.

Csináltam egy másik FB accountot, onnan is írtam nekik az oldalukra, és azt is kitiltották.

2017. febr. 27. 15:46
 10/12 anonim ***** válasza:

Értem, hogy megegyeztél vele, de ettől függetlenül, ha nem fizetsz neki személyesen, akkor ő ingyen fog elküldeni egy igencsak drága terméket. És szerinted ki akar ingyen elküldeni egy milliós cuccot? Mi a haszna neki ebből? Semmi köze nincs már a vállalathoz, nem terheli kötelesség.

Úgyhogy én a helyedben nem bíznék abban, hogy ő majd jófej lesz és elküldi szépen neked...

2017. febr. 27. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!