Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Hol és hogyan lehet kezdeménye...

Hol és hogyan lehet kezdeményezni egy kocsma bezáratását?

Figyelt kérdés

Van egy pokolian undorító hely a közelembe, szembe van velem, majdnem, kb 30m távolságra.

Folyamatosan tovább nyitva van, mint a nyitvatartási idő lenne, hangoskodás van mindig, meg a részegek utcán vizelnek.

Kisebb faluban vagyok, rendőrnek hiába szólnék, az nem érdekli, hogy a részegek egy része autóval megy inni.

Hol lehetne kezdeményezni a bezáratását egy ilyen fertőnek?


2017. márc. 5. 07:07
 1/9 anonim ***** válasza:
16%
Nem hogy örülnél neki. Az én szomszédomban lenne egy ilyen fekveokádó mindig ott lennék.
2017. márc. 5. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
44%
És egy kocsma hol kezdeményezheti egy kellemetlenkedő szomszéd kilakoltatását?
2017. márc. 5. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Kedves második. Az én életvitelem semmiben nem zavarja a kocsma működését. Nem zajongok, nem ordibálok és nem vizelek a kocsma elé és nem fekszek részegen a kocsma előtt. Ellenben a kedves vendég az én kapum előtt takarózott be a biciklijével és az én járdámra ül le.

Szólni se szóltam még sose, mivel agyhalott csürhével, csőcselék alkoholistákkal nem állok szóbe.

2017. márc. 5. 07:49
 4/9 A kérdező kommentje:
szóba*
2017. márc. 5. 07:50
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Esetleg a falu jegyzőjének szólhatsz.
2017. márc. 5. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

A vendéglátó helyek működtetési engedélyét a helyi önkormányzatok adják ki, veszik vissza, ugyanígy a nyitva tartási időt is ott határozzák meg.

Esetleg még az ANTSZnél lehetne feljelentést/bejelentést tenni, hogy az utcán végzik a dolgukat a vendégek, nézzenek ott körül, mi újság ezen a téren???

2017. márc. 5. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokar, ANTSZ biztos találna valamit, mert eléggé leharcolt a hely.
2017. márc. 5. 08:30
 8/9 anonim ***** válasza:
54%

Önkormányzat, jegyző... de ha valóban egy kis faluról van szó, valószínű mindenki ismer mindenkit - kiváltképp a kocsmatulajdonos és az önkormányzat - szóval sok haszna nemigen lenne egy ilyen feljelentő akciónak.


Szóval az ÁNTSZ ilyen téren lehet pártatlanabb, esélyesebb megoldás, viszont ezzel azért nagyobb sZ@rT is szabadítasz a tulajdonos nyakába, szóval faluhelyen azért ez picit morális kérdés.


Az meg csak zárójelbe, ha bezáratod a kis kocsmát a törzsvendégek biztos nem fogják megköszönni neked a dolgot.

2017. márc. 5. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

Akármilyen kis település, senkit sem jogosít fel arra, hogy a kocsma környékén lakók kötelesek elviselni a zajokat, és hangoskodásokat. Azt pedig végképp nem, hogy "körbesza...ák" mások ingatlanának környékét.

Vegyenek boltban piát maguknak, és magánlakáson belül azt csinálnak amit akarnak. Ha azon belül maguk alá ... az egyetlen szomszédot nem fog zavarni.

2017. márc. 5. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!