Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Na mi is az igazság a beleegye...

Na mi is az igazság a beleegyezési korhatárral (mikortol lehet jogilag szexelni) kapcsolatban?

Figyelt kérdés

https://www.gyakorikerdesek.hu/szexualitas__heteroszexualita..


Itt más dolgokat írnak mint ahogy tudtam... Én is úgy tudtam, hogy 14 évtől bárkivel lehet, 12től pedig 18 életévét még be nem töltöttekkel. De mint mondtam itt mást írnak sokan.


Most akkor mi az igazság?



2017. márc. 5. 14:05
1 2
 1/13 A kérdező kommentje:
A linkelt kérdés más témájú, de olvassátok végig a válaszokat.
2017. márc. 5. 14:07
 2/13 anonim ***** válasza:
Btk xix fejezet
2017. márc. 5. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
És azt, hogy találom meg?
2017. márc. 5. 14:17
 4/13 A kérdező kommentje:

[link]


Nem tölt nelem be... :/ Valaki bemásolná ide?

2017. márc. 5. 14:24
 5/13 anonim ***** válasza:
2017. márc. 5. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

197. §

(2) Szexuális erőszakot követ el az is, és öt évtől tíz évig terjedő szabadságvesztés büntetéssel büntetendő, aki tizenkettedik életévét be nem töltött személlyel szexuális cselekményt végez vagy végeztet.


Ez azt jelenti, hogy itt sem erőszak sem akarata ellenére nem kell ahhoz, hogy bűncselekménynek minősüljön, tehát ebből következik, hogy 12. év alatt nem lehet beleegyezni sem.

2017. márc. 5. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

Folytatom:


Nagykorúak esetében 14 évesig van ez a tilalom:


"Szexuális visszaélés

198. § (1) Az a tizennyolcadik életévét betöltött személy, aki tizennegyedik életévét be nem töltött személlyel szexuális cselekményt végez, vagy ilyen személyt arra bír rá, hogy mással szexuális cselekményt végezzen, bűntett miatt egy évtől öt évig terjedő szabadságvesztéssel büntetendő.


Tehát 14-18 éves "elkövetőkre" kicsit enyhébb szabály vonatkozik (12 éves korhatár az "áldozat" esetében), mint a 18 éven felüliekre.

2017. márc. 5. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

Tehát akkor mégis az a helyes amit a leírásában írtam ennek a kérdésnek...

Köszi!

2017. márc. 5. 16:42
 9/13 anonim ***** válasza:
Igen, az új Btk. hozta be ezt a megkülönböztetést, ha jól emlékszem.
2017. márc. 5. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
83%
Az igazsag hogy a lanyos apakat hidegen hagyja a btk. Sajat szabaly szerint fognak eljarni.
2017. márc. 5. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!