Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Látok jó áron lakást, de...

Látok jó áron lakást, de haszonélvezettel terhelt, mit jelent?

Figyelt kérdés
kis lakás 30nm alatti, de haszonélvezettel terhelt. Ez mit jelent?

2017. márc. 10. 23:25
 1/10 Koplárovics Béci ***** válasza:
70%
Azt, hogy akkor költözhetsz be, ha a haszonélvező elhalálozik, vagy lemond (nyilván nem ingyen) a haszonélvezetről.
2017. márc. 10. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 Amarok Tonrar ***** válasza:
82%
A te tulajdonodban lesz, de a haszonélvezeti jog erősebb a tulajdonjognál. A haszonélvező lakhat ott, kiadhatja albérletbe, vagy amit akar, amíg el nem halálozik, vagy le nem mond a jogáról.
2017. márc. 10. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
A tied a lakás, de a haszonélvező a főnök. Ő dönti el, hogy ki lakik ott. A tulajdonost is kidobhatja ha akarja.
2017. márc. 10. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Ok, köszönöm. Ez olyasmi mint az eltartási szerződés, csak nem tartom el, hanem lesz majd egyszer egy lakásom, ha kihalt a tulaj.

Magyarul az eladó tulajdonos, ha nincs örököse, vagy nem akarja örökül hagyni az ingatlant, akkor eladja előre a lakást, amiből ma éldegél haláláig.


De ha jól értem, ő nem adhatja el, csak kiadhatja.

Mi van az amortizációval?


Én megveszem ma x állapotban, és ő sokkal lelakottabban, hagyja hátra halálakor.


Ez igen nagy lutri, ha jól értem.

2017. márc. 10. 23:46
 5/10 A kérdező kommentje:

Illetve mi van a közüzemekkel? Tehát, ha ő nem fizeti mától a villanyt, ráterhelhetik az ő haszonélvezetű ingatlanjára?


Vagy közös költséget vagy bankhitelt vesz fel rá?

2017. márc. 10. 23:48
 6/10 anonim ***** válasza:

"Én megveszem ma x állapotban, és ő sokkal lelakottabban, hagyja hátra halálakor."


Akkor panaszt nyújthatsz be a mennyek ügyfélkapujánál.

2017. márc. 11. 03:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Ne vegyél ilyen lakást, mert most kedvezőnek tűnik, de majd idővel kijön, hogy csak a bajod lesz belőle.
2017. márc. 11. 05:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

"Mi van az amortizációval?


Én megveszem ma x állapotban, és ő sokkal lelakottabban, hagyja hátra halálakor."


Neked kell minden felújítást/karbantartást fizetni elméletileg, és ha olyan a lakó akkor kötelezni is fog rá

2017. márc. 11. 05:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
2017. márc. 11. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Igen, pont ezt néztem a Gogol utcait :)
2017. márc. 11. 19:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!