Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Haszonélvezettel terhelt...

Haszonélvezettel terhelt ingatlant adtam el. A haszonélvező lemondott a jogáról, és mégis 2 millió járna Neki az eladási összegből. Mi jogon? Nem tett bele semmit. Mióta van ez igy, miért?

Figyelt kérdés
2016. jún. 4. 17:17
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
92%
Ezzel fizeted ki neki a jogot.
2016. jún. 4. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
De Ő nem kéri. Ráerőltették a szerződéssel. Persze igy már azért nem közönbös......
2016. jún. 4. 17:44
 3/13 anonim ***** válasza:
78%
Ha nem kéri, akkor adja neked.
2016. jún. 4. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Apámról van szó. Én vettem a lakást a saját nevemre, hogy Neki legyen Pesten lakása. Most ugy alakult, hogy otthonba ment, mert leromlott az egészségi állapota. Saját döntése volt, Ő is fizette be magát. Természetes volt, hogy a lakást eladjuk, mert nem kell. A pénzből mi mentünk nagyobb lakásba. Meglepetés volt, hogy az ügyvédnél láttuk, hogy belekerült a két millió. Már nem is tudnám odaadni Neki, mert már nincs. De ott le is mondott a pénzről. Most jutott eszébe, hogy mi is volt az???
2016. jún. 4. 18:09
 5/13 anonim ***** válasza:
87%

Ha lemondott a pénzről, akkor nincs miről beszélni.

Gondolom, apukád már nincs annyira a toppon szellemileg sem, azért kérdez ilyeneket.

2016. jún. 4. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Hát igen, én is ugy gondolom. Meg ugye sokat legombolnak róluk az otthonban, és megijedt, hogy mi lesz- gondolom. De azt még mindig nem tudom, hogy ez a két millió hogy került a szerződésbe. Mióta van ez igy? Ez egy közel tiz éves adásvételi volt, és mi nem szerződtünk akkor arra, hogy majd eladáskor kap belőle Apa valamit.
2016. jún. 4. 18:31
 7/13 anonim ***** válasza:

10 évvel ezelőtti szerződés, és most kéri a pénzt? :O


Arra lennék kíváncsi, hogy mi áll a szerződésben, hogyan kapja meg. Mert ezt is bele kell foglalni, pl. a szerződés aláírásakor az ügyvéd előtt készpénzben megkapta - ebben az esetben már hiába kéri.

Vagy esetleg szerepel egy bankszámlaszám, hogy x határidőig át kellett volna utalni oda?


De most őszintén: ha nem tudod már odaadni ennyi idő után, mi lesz? Beperel?

2016. jún. 4. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Hát igen....
2016. jún. 5. 10:23
 9/13 anonim ***** válasza:
84%

Ott követted el a hibát, hogy apukádnak haszonélvezetet tetettél egy olyan ingatlanra, amibe ő nem adott pénzt. Elmagyarázta anno az ügyvéd, mit jelent a haszonélvezet, milyen jogokat jelent? (Még szerencséd, hogy nem lett ebből komolyabb vitátok). Apukád simán lakhatott volna állandó lakcímmel a Te ingatlanodba haszonélvezet nélkül is.

A Haszonélvezetnek van a törvény szerint pénzben kifejezhető értéke, ami függ a haszonélező életkorától és az ingatlan értékétől is. Erről a haszonélvező lemondhat, de ha nem mondd le, akkor ki kellene fizetned.

Mivel a mostani Adásvételit író ügyvéd nem tudhatja, nálatok mi a helyzet - nem derül ki a leírásodból, milyen okból kapott apukád haszonélvezetet - ezért az ügyvéd jogszerűen járt el.


Normál esetben akkor szoktak haszonélvezetet tetetni egy ingatlanra vásárláskor, ha a vételárat részben, vagy egészben a haszonélvező adja, de nem kíván tulajdonrészt kapni, vagy pl ha az egyik házastárs elhuny, akkor a tulajdonrészére haszonélvezetet kap(hat) a tovább élő házastárs.

2016. jún. 5. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Értem, köszönöm.
2016. jún. 5. 16:41
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!