Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » A föld örökléssel kapcsolatban...

A föld örökléssel kapcsolatban általam talált idézetre törvényi hivatkozást hol találhatok?

Figyelt kérdés

"Tudta, hogy földműves igazolásra nemcsak a földvásárláshoz, de az örökséggel való tulajdonjog bejegyzéséhez is szükség van? Pedig így van! Tehát, ha valaki földet örököl, e nélkül fel kell ajánlania eladásra és nem jegyeztetheti be a saját nevére. A megoldás: az OKJ-s Aranykalászos gazda tanfolyam…"


Ez most reklámfogás, vagy tényleges örökölni se lehet földet enélkül manapság? (Hozzátartozóm megkérdezte ügyvédtől, ő azt mondta, hogy lehet örökölni). Mi a valóság?



2017. márc. 12. 21:08
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Ez szerintem ferdítés, de nem vagyok benne biztos, mert nem vagyok jogász. Szerintem földet bárki vásárolhat, örökölhet. Szerintem ha egy felnőttképző ilyen hirdetést ad fel, akkor nem szabad annyiban hagyni, hanem fel kell jelenteni, mert ezzel bizony már megsértik a reklámtörvényt.
2017. márc. 12. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Ez nem igaz.
2017. márc. 12. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom hol láttad ezt a hirdetést, de mindenképp jelentsd, ahol tudod, mert egyértelműen a megtévesztésre játszik.

Törvényes örökléssel (tehát nem végrendelettel) bárki megszerezheti a termőföldet, nem kell hozzá földművesnek lenni.

2017. márc. 12. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
37%
Végrendelettel is megszerezheti.
2017. márc. 12. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
buzeráns így akar fizető vendégeket, simán örökölhető nem kell hozzá semmi
2017. márc. 13. 01:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

Ez ÍGY nem igaz.

Csak éppen végzettség nélkül nem tudod (mivel nem szabad) művelést folytatni rajta. Azonban művelési kötelezettség van, ergo megbüntetnek, ha nincs művelve a föld.

Tehát, ha úgy vagy tulajdonos, hogy nem akarod vagy tudod művelni a földet, akkor fel kell fogadnod valakit, aki megfelelő végzettséggel rendelkezik, és rendesen megműveli. Vagy, amennyiben erre lehetőség van, ki kell vonni a földet a művelés alól.

2017. márc. 13. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

"Tehát, ha úgy vagy tulajdonos, hogy nem akarod vagy tudod művelni a földet, akkor fel kell fogadnod valakit, aki megfelelő végzettséggel rendelkezik, és rendesen megműveli."


Elég ha bérbeadja.


" Vagy, amennyiben erre lehetőség van, ki kell vonni a földet a művelés alól."


Erre nincs lehetőség. Átsoroltatni lehet, más művelési ágba, de az is roppant körülményes, ha egyáltalán van rá esély, mert többnyire nincs. Két Ha szántóból nem fog egy önkormi sem erdőt csinálni.

2017. márc. 13. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

"Erre nincs lehetőség. Átsoroltatni lehet, más művelési ágba, de az is roppant körülményes, ha egyáltalán van rá esély, mert többnyire nincs. Két Ha szántóból nem fog egy önkormi sem erdőt csinálni."


Igen, okoskám. Ezt hívják művelés alóli kivonásnak.

[link]


"A zártkerti ingatlan művelés alóli kivonására irányuló eljárás..."


És speciel múltkor épp egy szántó művelési ágú területet vontunk ki a művelés alól. Előtte meg egy gyümölcsöst. Nem a besoroláson múlik, hogy engedélyezik-e, hanem a fekvésén, környezetén, stb. Nem értem, hogy miért akarna valaki erdőt csinálni egy szántóból, gondolkodjál már kicsit.


Egyébként egyáltalán nem körülményes, konkrétan a nyomtatványt kell kitölteni, és be kell adni a földhivatalba. Még az illetékmentességet is meghosszabbították (eredetileg december 31-ig indult eljárások lettek volna csak ingyenesek). Nekem legutóbb két hét múlva jött is rá a határozat, hogy engedélyezték, és zártkertté átsorolták.


Az viszont igaz, hogy bérbe adni, vagy akár haszonbérbe adni is elég egy olyan személynek, aki jogosult megművelni.

2017. márc. 13. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

""A zártkerti ingatlan művelés alóli kivonására irányuló eljárás..." "


1. Zártkerti ingatlant nem vagy köteles művelni.

2. Művelés alól nem lehet kivonni semmilyen szántót, erdőt, hasonlót. A művelési mód megváltoztatását lehet kérni, de azt sem adják meg könnyen, sőt, általában nem adják meg. Miért is adnák?

2017. márc. 13. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Szerintem te olyan buta vagy, hogy az már fáj. Jujj.
2017. márc. 13. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!