Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A különböző vallások hogyan...

A különböző vallások hogyan vélekednek a földönkívüli élettel kapcsolatban?

Figyelt kérdés

Egyáltalán vannak konkrét válaszaik rá vagy inkább rábízzák a tagjaikra ennek a témának a kitárgyalását?

Földönkívüli élet alatt nem a kis zöld emberkéket és az ufohívők által kreált mindenféle csodalényeket értem, hanem az egyszerű, sima életformákat. Pl: egysejtűféle, esetleg valami növényféle stb.



2015. aug. 4. 12:51
 1/8 anonim ***** válasza:
Valószínűleg azt mondják, hogy azt is Isten teremtette, és le van rendezve. Tagadni már nem nagyon tudják.
2015. aug. 4. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
2015. aug. 4. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Jó az az indexes cikk. Szívesen részt vettem volna azon a konferencián.

Most már a katolikus nézőpont megvan, jöhet a többi felekezet és vallás.

2015. aug. 4. 22:54
 4/8 anonim ***** válasza:

Az amerikai fundamentalista keresztény egyházak szerint nincs földönkívüli élet, mert a Bibliában csak a földi teremtés van leírva, tehát így is van.

Imádom a logikai érzéküket :D.

2015. aug. 4. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Ez így elég érdekes okfejtés, szóval ami nincs benn egy adott szentírásban (pl:Biblia) akkor az már pedig nem is létezik. Ez alapján elég sok a világunkban létező dolog nem kéne hogy létezzen, meg eleve értelmetlen a tagadás.
2015. aug. 5. 00:29
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Persze :).


De még mindig vannak olyanok, akik a dínók létét is tagadják, mondván hogy a leletek hamisítványok :D.


Valami hisztis pitsa fel is rakott ilyen videót, melyben szerinte ezek nagyrésze csak gipsz, kb 1 hónapja terjedt vírusként a neten.

2015. aug. 5. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
34%

"Ez így elég érdekes okfejtés, szóval ami nincs benn egy adott szentírásban (pl:Biblia) akkor az már pedig nem is létezik."


Ez így nem fedi a valóságot, hisz a Mercedes sincs benne a Bibliában, mégsem tagadják a keresztények. Így nem jellemző, ahogy írtad, nem jó az érvelés, inkább kiforgatásnak tűnik ez és a te gondolkodási hiányosságodra mutat rá inkább ...

2015. szept. 24. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Kedves utolsó, ezzel azokra a "hívőkre" utaltam akik voltaképp eszerint gondolkodnak, vannak sajnos bőven. "Ha nincs a Bibliában akkor nincs!" hozzáállás bizony létezik.

Volt olyan ember kinek láttam irományát egy fórumon, és az űrállomáson kiakadt hogy hát ilyen szerkezetek nem is szerepelnek az Úr tervében(végidők), nem lehetne fent. Nem helyes.

Ennek az embernek valahogy nem fértek össze az űreszközök és az elragadtatás, a paradicsomi élet a földön. Az illető Jehova Tanúja volt, csak megjegyzem.

Egyébként a másik mondatban a gondolatmenet problémás mivoltát leírtam. El lehet olvasni.

Amúgy a te vallásod, hited( ha van) hogyan vélekedik? A kérdéshez kapcsolódva.

2015. szept. 24. 21:13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!