Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Hogyan jelenthetek be önkényur...

Hogyan jelenthetek be önkényuralmi jelképekkel reklámozott helyet?

Figyelt kérdés

Van egy vendéglátóipari egység (nem írom a nevét) ami a kommunizmus jelképeivel reklámozza magát. Vörös csillag a bejáratán, Lenin meg Sztálin képek bent mindenhol. Gyakorlatilag az egész hely erre épül. Kommunista jelképek, relikviák, képek mindenhol.


Ez egyrészt simán közösség elleni izgatás, másrészt a készülő törvénybe is ütközni fog.

Hol tudom bejelenteni? Hogyan lehetne elérni, hogy bezárják vagy legalább levetessék a jelképeket?



2017. márc. 19. 02:49
 1/8 anonim ***** válasza:
90%

"közösség elleni izgatás"


Az új büntető törvénykönyv szerint NEM.


[link]


Aki (...) ötágú vöröscsillagot (...) a köznyugalom megzavarására alkalmas (...) módon (...) nagy nyilvánosság előtt használ, (...) elzárással büntetendő.


Ez nem köznyugalom megzavarására alkalmas mód. Akkor a kommunista múzeumokat is bezárhatják, mi?

2017. márc. 19. 02:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Egy kocsma szerinted egyenrangú egy történelmi múzeummal?

Egyértelmű, hogy nem történelmi ismertetés céljából használják a jelképeket.

2017. márc. 19. 03:00
 3/8 anonim ***** válasza:

Soha nem gondoltam volna,hogy egyszer tőlük fogok linkelni,de kivételesen sikerült valami értelmeset mondaniuk.

1-es,ajánlom figyelmedbe: [link]

2017. márc. 19. 03:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
És még biztos heinekent is árulnak. Neked nem kötelező oda járnod, hagyd őket békén.
2017. márc. 19. 06:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

#4


Ide figyelj!

Ha teszem azt nyilaskereszttel meg Szálasi protréval, vagy ne adj Isten horogkereszttel népszerüsítenének egy kocsmát, abból már rég nemzetközi botrány lenne a tulaj meg ülne.


Engem rohadtul zavar, hogy tömeggyilkosok képeivel csalogatják a vevőiket meg olyan jelképekkel amiknek az égisze alatt milliókat irtottak ki. Többek között felmenőimet is.


Úgyhogy rohadtul nem fogom békénhagyni és mindent megteszek, hogy zárják be a helyet.


Ha beiktatják ezt az új törvényt remélem minden gond nélkül menni fog!

2017. márc. 19. 07:11
 6/8 anonim ***** válasza:
A krumplileves az legyen krumplileves.
2017. márc. 19. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Az ORFK-ra küldj egy fotót postán levélben (ne e-mailban) amelyen ott a cím is mellékelve.

A feladót hagyd üresen

2017. márc. 19. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Sok sikert, esélyed sincs :D amúgy meg én is ismerem a helyet, és az egyik legjobb kis kocsma - szerintem jópofa, ha meg nem tetszik, nem kell odamenned ;) hiába, Magyarország a 10 000 000 házmester országa...
2017. márc. 23. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!