Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » 9 éves matáv-tartozást tuti...

9 éves matáv-tartozást tuti biztos nem tudnak behajtani?

Figyelt kérdés
A disznóknál felmondtam 9 éve a vezetékest telefont, kifizettem mindent, aztán küldtek egy csekket 2 hónaő múlva 20.000 forintról, amit nem fizettem be azóta se. A disznók átadtál behajtóknak, akiknek szintén nem fizettem be. Ezek a disznók eladták más disznó behajtóknak és azoknak se fizettem be. Azt hiszem a harmadik aki most próbálkozik. Most kijött egy ember, egy ceglédi cégtől, ennek se fogom befizetni. Szóval csak ellentmondok és ha bíróságra megy elévülés és kész pasz- Ennyi ügye?

2017. márc. 24. 17:49
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
33%

Nem akarlak idegesíteni de én úgy tudom a tartozások nem évülnek el.

De ha megöltél egy embert az elévül de az állam hülye lenne a tartozást nem behajtani.

2017. márc. 24. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
89%
Szia! Nem évül el mert mindig az elévülési határidő előtt küldenek egy felszólítást ami mindig újrakezdi az elévülési időt...Amikor felmondtad a szolgáltatást és kifizettél mindent akkor kaptál egy adatlapot amin ha nem is szó szerint de szerepel az hogy az ügyfél minden tartozást kiegyenlített,igy neked kéne panaszt tenni a "zaklatásért".
2017. márc. 24. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
Ha közben felszólítottak, akkor az elévülés újraindult. Mégha le is járt, akkor is alapból végrehajtható, neked kell elévülésre hivatkoznod.
2017. márc. 24. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
87%

1. Ha tudod, hogy mindent befizettél, miért nem jártál utána a legelején? Akkor most nem lenne ez..

2. Nem évül el, de ezt már írták.

3. Kamatozódott a tartozás amúgy? Vagy most is 20e?

4. Lengess hurkát a disznók előtt, attól megijednek:D

2017. márc. 24. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 A kérdező kommentje:

Nem vagyok elégedett a válaszokkal, mert tévesek. Konkrétan arra lennék kíváncsi, ha pl. a behajtó fizetési meghagyást tenne a közjegyzőnél és arra nem reagálnék, valami miatt, akkor ez megint élő tartozás lenne?


A fiam volt itthon, amikor jött a behajtó és ez a buta azt mondta neki, hogy külföldön vagyok. Ami igaz is, de havonta hazajárok, úgyhogy nem okozna gondot, hogy ellentmondással éljek. Ez a behajtó, meg azt hiszi, nem tudok ellentmondani, mert csak nem jövök haza, hogy beadjak egy ellentmondást és megkockáztatja, a fizetési meghagyást, azt hiszi 1 hónapig nem lesz aki ellentmondjon.


Szóval ilyen esetben ez megállna egy bíróságon, hogy nem mondok ellent a meghagyásra akkor lesz egy élő tartozás?


Nem a pénz izgat, pénzem sok, kiadásom kevés, bevételem sok, de nehogy már fizessek egy behajtónak.

2017. márc. 24. 18:57
 6/19 anonim ***** válasza:

Hát ha annyi pénzed van, fizesd a bírósági eljárást, mint azt a nyavalyás 20ezret:D

Nem fog elévülni, nem fogod tudni kikerülni a dolgot csupán azzal, hogy nem törődsz vele. Egyszerűbb lenne felmutatnod a dokumentumot, ami igazolja, hogy nincs tartozásod és kész. Már a kérdés kiírásával több energiát és időt feccőltél a dologba, mint amennyit megérne, ha nem izmozni akarnál velük..

2017. márc. 24. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 A kérdező kommentje:

Igen van. De be is fogok ide neked tenni egy linket, egy fotót róla, hogy a sárga irigységtől ne tudj aludni. Komolyan be fogom tenni.


EGYÉBKÉNT RÁKERESTEM és egy igazán hozzáértő válaszát meg is találtam IME:


Nem igaz, amit előttem mondtak.

Pont, hogy MOST VAN LEHETŐSÉGED arra, hogy jelezzed, a követelés állami kényszerrel történő végrehajthatósága elévült.

És igen, amennyiben 2006-ban kaptál egy levelet, meg most kaptál egy levelet, akkor a követelés - ellenkező bizonyításig - elévült, ha nem adtál okot nyugvásra.


Amit tenned kell, a fizetési meghagyást kiállító bíróságra ELLENTMONDÁST kell írni a fizetési meghagyással kapcsolatosan. Amelyben le kell írnod, hogy a te általad rendelkezésre álló információk alapján a távközlési szolgáltatásról szóló 2003. évi C. törvény 143.§ (2) bekezdése alapján a jogosult követelése elévült, ezzel együtt, hivatkozva a végrehajtásról szóló 1994. évi LIII. törvény 57. § (1) bekezdésére, mely szerint a végrehajthatóság a követeléssel együtt évül el.

Hivatkozva ezen szakasz (2) bekezdésére, mely szerint az elévülést általában kérelemre kell figyelembe venni, kéred a t. Bíróságot, hogy a követelés végrehajthatóságának elévülését megállapítani, a fizetési meghagyás jogerősítését megtagadni szíveskedjen. Ezzel együtt kéred, hogy minden, a perrel kapcsolatos költségedet térítsen meg a jogosult.


A válasz 83%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 86%-ban hasznos válaszokat ad.

# 2/3 Időpont 2009-01-06 12:02 Privát üzenet

Hasznos számodra ez a válasz?

Az előző vagyok, még annyit: Ha nem lépsz a fizetési meghagyásra, ahogy az azon szereplő "FIGYELMEZTETÉS" részben is olvashatod, az jogerőssé válik, amely már végrehajtható okirat.

Tehát az első válasz pont azért nem jó, MERT ERRE A BÍRÓSÁGI LEVÉLRE PONT REAGÁLNI KELL.

Az elévülést bíróság fogja megállapítani, és ő fog ítéletet mondani arról, hogy a követelés végrehajtható-e vagy sem. Ez EDDIG NEM IS TUDTA VOLNA MEGTENNI a kérdező, max. úgy, ha ő indít pert arra vonatkozóan, hogy ezt a bíróság állapítsa meg.

Tehát pennát kell ragadni, és 15 napon belül a bíróságnak reagálni kell a Fizetési meghagyására!

Melyben az alábbit teheti:

1.) Ellentmond - pl. ha elévült követelést kérnek. Ekkor perré alakul az ügy.

2.) Részben ellent mond - pl. ha többet követelnek, mint ami szerinte jogos - ilyenkor a nem érintett rész jogerős, az érintett rész perré alakul.

3.) Részletfizetést kér - ez a fizetési meghagyás jogerejét nem befolyásolja, az jogerőssé válik, egyben a bíróság határoz a részletfizetés formájáról, módjáról.

4.) Nem reagál - a fizetési meghagyás jogerős és végrehajtható lesz.

2017. márc. 24. 19:28
 8/19 anonim ***** válasza:
100%

Nem a válaszok tévesek, hanem a szövegértésed.

Fizetési meghagyás egy nemperes eljárás. Pont ez a lényege, vagy nem teszel semmit így elfogadod, vagy ellentmondással élsz, amivel perré alakul.

Élő tartozás esetén (fogalmam sincs ez a szó honnal jöhetett) a behajtó elballag a végrehajtóhoz, aki letilt/inkasszál/lefoglal/árverez vagy egyéb mókás dolog által veri le rajtad a követelést, hozzáadva még a saját költségeit.


Amúgy meg a behajtónak bizonyára feltűnhetett, hogy van aki téged értesítene, és azzal is tisztában van, hogy ellentmondással élni postai úton is lehet (talán még ügyfélkapun keresztül is).

2017. márc. 24. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 A kérdező kommentje:
a te szövegértéseddel van a gond, de nem elemzem ki a saját szövegem, nem éri meg
2017. márc. 24. 19:41
 10/19 anonim ***** válasza:
77%
Szia Kérdező! Te egy nagyon ügyes trollocska vagy ezek szerint...:) Részemről ezek után a behajtónak drukkolok.:(
2017. márc. 24. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!