Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ha van egy hangfelvetelem azt...

Ha van egy hangfelvetelem azt felhasznahatom? Tobbi lent

Figyelt kérdés
Szoval van 1 tanarunk aki mindenkit szid meg lealalaz az egesz osztaly elott es eletveszelyesen fenyeget(pl ezt nekem mondta h a gazcsovet a szadba dugom es megengedem a gazt meg egy lanynak h eltorom a kezed es a hatadbaszurom) szolval felvettem az egyik orajat amin ilyeneket mondott aztan azt tudom h nem hasznalhatom fel az o beleeggyezese nelkul de utana neztem es a kepnel is igy van h ha sokan vannak rajta (marpedig egy osztalynyi ember beszelet) akkor nem minosul szemelyisegi jogsertesnek de ebbe nem vagyok biztos de ha ez a felvetel nem jarhato ut akkor ott vannak a tanuk az osztalytarsaim. Valaki tudna errol vmit h felhasznalhatom v nem?

2017. márc. 27. 17:57
 1/7 anonim ***** válasza:
89%

Mit akarsz? Ha feljelented, akkor felhasználható.

Ilyenkor nem számítanak a személyiségi jogok.

2017. márc. 27. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
0%
Nem hasznàlhatod fel, ha nincs előzetes engedélyed. Ugyanilyen eset volt amikor egy hölgy felvette a munkaadójàt amint a terhessège miatt kirùgta. A nőt ítèltèk pènzbìrsàgra, mert beleegyezès nèlkül tett közzé hangfelvételt.
2017. márc. 27. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Ne hazudjál második!

Nem kell engedély!

2017. márc. 27. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

"A bírósági gyakorlat is amellett foglal állást, hogy az ilyen hangfelvétel a peres eljárásban felhasználható, annak ellenére, hogy az engedély nélküli felvételkészítés személyiségi jogsértést valósít meg. A gyakorlat ezt azzal indokolja, hogy bár mindenkinek joga van a személyes jogok védelmére, azonban e jogát senki sem alkalmazhatja visszaélésszerűen. Márpedig, ha az illető azért hivatkozik a hangfelvétel kapcsán a személyiségi jogainak megsértésére, hogy ezzel a tényállás felderítését akadályozza, esetleg saját hamis állítását leplezze, akkor nem járhat sikerr"


Kérdező, annyit kell csak beírnod a Google-ban, hogy "felvétel felhasználható" aztán sorba dobja ki az ügyvédi irodákat, ahol ugyan ezt írják.

Szal továbbra is fenntartom, hogy hazudik a másik hozzászóló.

2017. márc. 27. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Igazgatónak is nyugodtan mwgmutathatod, nem kell az engedélye
2017. márc. 27. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:

Remélem kiba***ak a sulitokból. Engem s megfenyegetett az egyik tanárom...

Igazgatónak vagy osztályfőnöknek, ofő órán mutassátok meg közösen. Nem értem, hogy egy ilyen elmebeteg minek mey tanítani diákokat. Lehet vmt tudni róla? Mit tanít? Van-e családja ...?!

2017. márc. 28. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat
2017. márc. 29. 14:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!