Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Uzsorának számít-e, és ha van...

Uzsorának számít-e, és ha van hangfelvételem róla számít-e bizonyítéknak?

Figyelt kérdés
Tehát önmagában tudom hogy mit jelent hogy uzsora. Egy x összeget kértem kölcsön egy "ismerőstől". Megegyeztünk kamatokban (papír meg minden) és ő lehetőleg egyben szerette volna megkapni.Sajna egyben nem jött össze, és megegyeztünk (szóban)hogy 30 000-et adok havonta míg meg nem adom. Kb 6 hó után jelezte hogy ez nem számít bele a tartozásba és mikor jön már a többi.Erről én felvételt készítettem ahol minden benne van.
2013. okt. 27. 12:45
 1/8 anonim ***** válasza:

Ez az!


Mégis mennyit kértél kölcsön, hogy fél évre 360 ezer a kamat?

2013. okt. 27. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
1 milláról van szó
2013. okt. 27. 13:26
 3/8 anonim ***** válasza:
kinyírhatod, elviszik a hekusok, neked meg eltűnik a tartozás
2013. okt. 27. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

A papíron nem szerepel, hogy mi van nem fizetés esetén?


Amikor fizettél, arról van átvételi elismervény ha kp. fizettél?


Mindenképpen írásban egyezzetek meg, és minden fizetésről, ha nem banki utalás volt, papír. Beszélj egy ügyvéddel, mert ez a kamat elég durva.

Az infláción felüli kamat meg jövedelem, szerintem adózni kellene neki utána. Esetleg ezt is megpendítheted.


Mindenképpen kérd ügyvéd tanácsát. Ha nem akarsz fizetni neki, szoktak lenni ingyenes jogi tanácsok is. Interneten is van ilyen oldal, ahol ügyvéd válaszol, illetve önkormányzatoknál is szokott lenni, legalább is régebben volt.

2013. okt. 27. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Ja, ha netán nincs papírod az eddig befizetettről, akár le is tagadhatja.
2013. okt. 27. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
a papír 7% kamatról szól, és sajna az átadott 6 havi összegekről nincs papírom,ill az utolsó 5 hónap amit utalással küldtem át neki arról persze van, viszont hangfelvételem van hogy nem számlolja sehova azt a 6 havit
2013. okt. 27. 15:29
 7/8 anonim ***** válasza:
az is hülye, aki 7%ért kockáztat. 6 hónappal ezelőtt szerintem volt még 7%-os banki kamat, de most is van 5,2%-ra, hosszú távra igaz.
2013. okt. 27. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Az a baj ha te felnyomod a zsaruknak, az egyszer úgy is kiszabadul,családja ,barátai,rokona biztos van,ne csodálkozz ha megkeresnek és elbeszélgetnek ühüm....veled....Sajna ez ilyen világ!Mindenki futna a pénze után,nem kelett volna meggondolatlanul cselekedni!
2015. febr. 3. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!