Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » A nagy nyugati demokráciában...

A nagy nyugati demokráciában mennyire egyenlők a jogok?

Figyelt kérdés

Nekem, mint demokráciáról, az jut eszembe, hogy ha pl. a város kötelezhet pl. a ház renoválására, ha rontja az összképet.


Cserében azt várnám el, hogy nekem is legyenek hasonló jogaim, ha pl. a város tulajdonában levő ház bérlői, állaga stb. rontja a házam értékét, akkor követelhetek jóvátételt.

De egyszerűbb példa: van előttem egy fa, ami közterületen van. A leszálló magvai (ezek a pörgős izék, nem tudom mi a neve a fának), kb. 20-30 óra munkát okoz a kertemben, illetve a szomszédokéban is nekik.

Egy demokráciában, az ilyen embereknek szerintem lenne joga a plusz munkára költségtérítést kérni, vagy perelni.

De erről én még sosem hallottam.

(a példa németországi volt)


Innen nézve kicsit tényleg "demokratúra" van?

Mert ugye pár esetet azért hallani a rádióban, hogy közművekkel, bankokkal, városokkal próbálkoznak egyesek pereskedni, de a "független" bíróságnak mindig valahogy nem az eccerűember felé leng ki az a mérleg.



2017. márc. 27. 23:39
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
92%
Tettél bármilyen hivatalos megkeresést, esetleg jelezted mondjuk a körzetet képviselőjének?
2017. márc. 27. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
13%

Nyugati demokrácia?

Hagyjuk már.

A nagy nyugati demokráciát inkább valami groteszk liberálfasizmusnak nevezném.

2017. márc. 27. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
95%
Amúgy ha német példánál tartunk, akkor németektől tanulva, ne csak panaszkodni tessék, hanem megoldással is előállni.
2017. márc. 28. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
7%
Akármennyire nem tetszik a #2 válasza, igaza van. A mindennapi életben, mindennapi ügyekben (tehát nem a politizálásban) még Kínában is nagyobb szabadsága van az embereknek, mint Európában.
2017. márc. 28. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
82%

# 4-es, de ki mondja meg, hogy mi nem politika ma? Fákat kivágni a Ligetben, színház igazgató kinevezés, sör gyártás és még sorolhatnám.


Már A tanúban is megmondták, "Minden politika, fiam."

2017. márc. 28. 01:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
87%

A kérdés címéből én más témára gondoltam.

Ezek pont olyan esetek,ahol gyakorlatilag "csicskáztatni" akarod a városvezetést.

Az első esetben,ha járna kártérítés azért,mert a szomszédnak hangosan sír a gyereke,akkor holnapra már 500 ember menne bejelenteni,hogy hangos a szomszéd pénzt akarok.

A házfelújítások is attól függenek,hogy az adott városnak mennyi pénze van.

Egyébként lehet ezzel kapcsolatban bejelentést tenni,vannak nyilvános fórumok(Magyarországon is),sőt aláírásokat is lehet gyűjteni,tehát abszolút nem vagy kiszolgáltatva.

A fa megint olyan téma,hogy szükség van rá.

Nem vághatunk ki minden fát a városban,mert valakinek nem tetszik.Őszre minden hülye kitalálnám,hogy sok a levél ez meg ezt is ki kéne vágni,aztán itt maradnánk levegő nélkül.

Pénz meg miért kérnél érte,amikor te akartál kertes házat?

Aki kertes házat vesz az vállalja az ezzel kapcsolatos munkákat,ha panelba laksz,akkor ez a közös képviselő meg a városvezetés dolga.

A demokrácia nem arról szól,hogy mindenért pénzt követelsz,ami nem tetszik.

Még a leggazdagabb országok is csődbe mennének,ha minden második embernek kártérítést fizetnének,mert a szemben lévő házról omlik a vakolat,vagy mert a csúnya városvezetés nem betonozott még le mindent és saras lett a drága csizmája eső után.

De egyébként ha valami pozitívat akarsz hallani,Nagy-Brittaniában volt egy olyan eset,hogy az emberünk bejelentést tett,hogy a város órájánál az egyik zenét nem lehetne-e kivenni egy időre,mert őt zavarja és a városvezetés belement,viszont ezt a sztorit egyedül a szélsőjobboldali portálok vették fel és szépen kifejtették,hogy ez a nyugati liberalizmus halála,mert már az országoknak meg kell tagadni a saját hagyományaikat hazaárulók miatt....Tehát gyakorlatilag ha van sapka a fejeden az a baj,ha nincs az a baj

2017. márc. 28. 02:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
89%

"Nekem, mint demokráciáról, az jut eszembe, hogy ha pl. a város kötelezhet pl. a ház renoválására, ha rontja az összképet."


Ne haragudj kerdezo, de amikor ilyeneket olvasok, mindig elgondolkodom hogy vajon milyen definicioja van a " demokracia" szonak Magyarorszagon ? Milyen uj ertelmet kapott es vajon mi a fenet jelent ?

Vajon az " igazsagos " szoval keverik ossze, nem tudom


Irnal egy mostani Mo-i definiciot ha van egy perced ?


De a kerdesedre valaszolva : a nagy nyugati demokraciaban teljesen egyenloek a jogok. Elmeletben es gyakorlatban egyarant.

Es semmi kozuk a hazak renovalasahoz.


Cheers

2017. márc. 28. 04:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
1%
A nyugati "demokráciában" (ami valójában liberális diktatúra) kőkemény rasszizmus van. Elsők a zsidók, utána az Európán kívülről érkezett migránsok, utána a nyugat-európai őslakosok, a lista végén pedig a kelet-európai bevándorlók. A hatóságok ezt a sorrendet tartják szem előtt, és természetesen senkinek nem lehet igaza olyannal szemben, aki ebben a fajelméletben felette helyezkedik el.
2017. márc. 28. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
65%

A diktatúra csak azt akarja, hogy egészséges kerti munkával töltsd az idődet, ne a gyakorin fejtegesd a véleményed.

Amúgy.. komolyan.. egy fa 20-30 óra munkát ad neked?

2017. márc. 28. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
83%
2, 4, és 8 töménytelen ostobaságot hord össze, komolytalanok. Aki szerint Kínában, a Nemzeti Tűzfal és a Tienanmen téri mészárlás hazájában több joga van mint nyugaton, az költözzön oda, majd koppan egy jó nagyot.
2017. márc. 28. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!