Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Megbüntethetnek azért mert...

Megbüntethetnek azért mert szélsőséges zenét hallgatok a kocsiba?

Figyelt kérdés

Szóval, nem tudom mi van velem, nem a megszokott zenei műfajt kedvelem. Úgy tudom csak legyőzni a magányt miközben vezetek, hogy szól a zene... Télen nem volt gond, felhúzott ablaknál 13-as hangerőn tudtam zenét hallgatni, úgy, hogy nem zavarhatott senkit, viszont ma majdnem megörültem a melegbe, szólt a zene és nem mertem lehúzni az ablakot, városba. Attól félek, hogy valaki vagy feljelent vagy rendőr megállít és megbüntet.


Múltok vártam pirosnál, mellém jött Apu főnöke és éppen egy olyan zene ment, amit nem igen szeret hallani vagyis épp meghallani. Mikor észleltem a gondod gyorsan ki is kapcsoltam a rádiót. Félek, hogy gondja lehet "megüti a bokáját" miattam Apunak, pedig Ő nem is politizál, én vagyok csak ennyire ferde. Szégyellem ideológiám, és a zenéket is, amikor más is hallja.


Nem tudom mennyi esélye van, hogy pont ismerős álljon mellém, meg egyebek, de én félek.


Ilyenért megbüntethetnek?


2017. ápr. 1. 21:28
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Nem jellemzö, de igen.
2017. ápr. 1. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Mondjuk eleve nem kellene üvöltetni a zenét.

Hallgasd olyan hangerőn, hogy csak te halljad.

2017. ápr. 1. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

#1 Miért büntetnék meg? Még nem olyan világban élünk.


A hangos zenehallgatással meg csak egy gond van; nem hallod a "forgalom zaját"... Kínos tud lenni amikor a mentő triplán szirénázik mögötted és még mindig nem vetted észre...

2017. ápr. 1. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
13-as hangerő az pont annyi, hogy a motor és egyéb zajtól hallom. Kipróbáltam amúgy, ha lehúzott ablaknál 13-as hangerőn van a zene akkor kinn épp lehet hallani, ha nagyon fülel az ember akkor értheti is akár. De nem üvölt, meg amúgy is ócska hangszóróim vannak, 4 alap hangszoró. Max. hangerőn már károsodna a berendezés és torz is.
2017. ápr. 1. 21:57
 5/11 A kérdező kommentje:
Igen, mondjuk ha lenne klímám ( de jó is lenne, akkor nem lenne baj az ablak, nem kéne lehúznom) szóval klíma zaja is elnyomja a mentő szirénáját. Én megszokásból, sűrűn nézek tükörbe , még lámpás kereszteződésnél is körülnézek amikor bemegyek és nekem van zöld. Engem igazából az érdekel, hogy megbüntetnek e ezért...
2017. ápr. 1. 22:00
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Én pedig téged nem értelek.


"Szégyellem ideológiám, és a zenéket is, amikor más is hallja."


Akkor az nem is a te ideológiád. Akkor azt hagyd is a 'csába.

2017. ápr. 1. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
94%

Egyrészt: lehúzott ablaknál bömböltetni a zenét a legnagyobb prosztóság a világon..


Másrészt: a leírtak alapján te is érzed hogy suttyóság az a hóbort aminek éppen hódolsz. Az, hogy apád állását félted egy dolog, de hogy az ismerőseidtől is félsz mutatja hogy nem gondolod túl komolyan.

2017. ápr. 1. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Tudtommal nincs olyan büntetőjogi vagy szabálysértési tényállás amit ezzel a tevékenységgel kimerítenél.

MAXIMUM a csendháborítás ( :D:D:D)


tehát nyugi,ezért nem büntethetnek meg.

De ha esetleg egy olyan hely/közösség előtt mész el aki számára ez sértő lehet az mástészta :D de megbüntetni nemfognak emiatt

2017. ápr. 2. 01:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
ja de most ahogy olvasom h ki annyira nem hallatszik...jó hát akkor meg pláne nem lesz gond
2017. ápr. 2. 01:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Mint írtam, nem bömböltetem csak motor zajnál erősebb hangra teszem, az én gagyi hangszóróim miatt ez 13-as hangerő. És említetted kedves, hogy


""Szégyellem ideológiám, és a zenéket is, amikor más is hallja." -én írtam


Akkor az nem is a te ideológiád. Akkor azt hagyd is a 'csába.

" Amikor más hallja akkor szégyellem, mert nem a koromhoz illő a zene és szélsőséges, más miatt nem fogok "menci" zenét hallgatni.


Épp ma állt mellettem egy ember pirosnál akinél ment a Dankó,Lánchíd vagy Petőfi rádió vagy micsoda, áthallatszott, mégsem suttyó.


Személy szerint nem csókolózom utcán pl. vagy fogom, a barátnőm kezét, mert ha én is elvárom a másiktól, hogy a 4 fal között fejezze ki vonzódását akkor a másik ezt tőlem is elvárja. Remélem nem lesz büntetés és nem fogják Apu munkahelyén sem gyakorolni a "régi idők" "reguláit" -direkt írtam így az idézőjeleket -.

2017. ápr. 2. 13:09
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!