Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ha valakinek eladok valamit...

Ha valakinek eladok valamit használtan?

Figyelt kérdés
Netre feltettem egy telefont, és már páran jelezték, hogy akár utánvéttel meg is vennék. Kérdésem, ha elküldöm nekik és náluk pár nap vagy hét után valami baja lesz (pl. nem kapcsol be akksi hiba miatt) akkor azért engem elővehetnek? Semmi baja nincs a készüléknek, de még nem csináltam ilyent és kicsit aggódom. Nekem ebből származhat károm?

2017. ápr. 7. 18:07
 1/2 anonim ***** válasza:
ha magánszemélyként adod el, akkor nem.
2017. ápr. 7. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Ha át akarnak verni, akkor nem fognak hetekig várni. Megérkezés után kicserélik egy működésképtelenre, esetleg szét is törik, mondván így érkezett. A "küld a telefon, majd utalom mikor megjön" módszert pedig kerüld. Konkrétan utánvétellel add fel, így csak azután veheti át, hogy fizetett.

Ha biztosra akarsz menni, javaslom videózd le működés közben, az IMEI-, aksi számot és a becsomagolását.

2017. ápr. 7. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!