Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Hogyan intézzem a 14 napos...

Hogyan intézzem a 14 napos elállást online rendelés után ha hibás terméket kaptam?

Figyelt kérdés

Rendeltem online egy hálózati eszközt kb. 40 ezer forint értékben és kipróbálás során kiderült, hogy hibásan működik.


Nem szeretnék a garanciás ügyintézéssel és a hosszas, gyakran be sem tartott határidőkkel vacakolni, inkább élnék a 14 napos elállási joggal.


Az lenne a kérdésem, hogy ilyenkor jó ötlet-e jelezni az eladónak, hogy hibás a termék? Abból a szempontból biztos jó, hogy akkor feltehetőleg nem adja el másnak. De én attól félek, hogy ha jelzem neki, akkor esetleg garanciális ügyként fogják majd kezelni és nem pedig vásárlástól elállásként.


Megtörténhet ilyen, hogy hibás termék esetén nem élhetek az elállási joggal és végig kell szenvedni a garanciális hercehurcát? Jobb lenne eltitkolni, hogy hiba miatt küldöm vissza, vagy nyugodtan elmondhatom?



2017. ápr. 14. 23:21
 1/3 anonim ***** válasza:
Jelezd,hogy hibás,mert különben még a végén kifizettetik veled..
2017. ápr. 15. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
ezt már szoptad mert elállni csak működő termékkel lehet eltitkolni meg nem tudod mert ők tisztában vannak vele hogy szart küldtek, én is így jártam igaz csak 17eft volt gagyi gerinctelen férgektől nem rendelünk
2017. ápr. 15. 01:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Elállási jog igenis él hibás termék esetén is! Ugyanis hibás teljesítés címen is elállhatsz a szerződéskötéskor! Ráadásul indoklás nélkül is elállhatsz. Én egy USB "stick" modemmal jártam így. Online vettem mobil szolgáltatónál az USB "stick" modemet. A ki szállítás után derült ki, hogy a termék hibás. Egy álltaán nem müködött az adott termék. Így elálltam a szerződéskötéstől, és vissza küldtem a terméket. Vissza küldésnél nem titkoltam el hogy hibás a termék! Az adott kereskedő vissza vette, és vissza is fizette a vétel árat.
2017. szept. 21. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!