Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Barátoméknak eltünt pénzük a...

Barátoméknak eltünt pénzük a szekrényből! Csak 2 en laknak amya és fia. A bejárónőt gyanúsítják, érdemes rendőrségí feljelentést tenni, vajjon komolyan veszik e és eljárást indítanak e a bejárónő ellen így bizonyíték nélkűl is?

Figyelt kérdés

#nyomozás #kisértékű lopás
2017. ápr. 16. 22:54
 1/10 Estádio de Felchút ***** válasza:
90%

Bizonyítékod nincs, de vádaskodsz?

Kiskoma, ismeretlen tettes ellen lehet feljelentést tenni. Vaktában vádaskodni nem egy okos és kifizetődő dolog. Mennyi lóvé tűnt el?

2017. ápr. 16. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Ismeretlen tettes ellen kell feljelentést tenni, bár tuti meg fogják kérdezni, hogy kire gyanakszanak, ilyenkor lehet mondani a bejárónőt. Bár ezt már jóval korábban meg kellett volna tenni.
2017. ápr. 16. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Azt mondják 11.500 ft de ők a rendőrségnek legaláb egy 50 est akarnak mondaní, hogy erre talán jobban harapnak ....
2017. ápr. 16. 23:57
 4/10 PresidentEvil ***** válasza:
100%

.

"Azt mondják 11.500 ft de ők a rendőrségnek legaláb egy 50 est akarnak mondaní, hogy erre talán jobban harapnak ...."


Ez elég ocsmány húzás lenne, ezek után nem lennék meglepve, ha kiderülne, hogy a bejárónőnek semmi köze a dologhoz...

2017. ápr. 17. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Ezt nem igazán javaslom, mert ez a hatóság félrevezetése.
2017. ápr. 17. 02:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 Gugu Gabor ***** válasza:

Pusztán elméletileg, ha tényleg a bejáronő volt, hogy lehetne bizonyítani?

Nyilván tele van a lakás, a szekrény az újjlenyomataival stb.

2017. ápr. 17. 05:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Ha azt mondják, hogy 50.000 Ft tűnt el, akkor ők nagyobb bűncselekményt követnek el, mint a bejárónő, ha valóban ő nyúlta le azt a pénzt.

Egyébként ahogy már előttem is írták, ismeretlen tettes ellen lehet feljelentést tenni, a vallomásban azt is el lehet mondani, hogy kit gyanúsítanak, de valójában ha nincs bizonyíték, az eljárást meg fogják szüntetni.

Amúgy meg miért ne nyúlhatta volna le a fiú? Simán! Miért ne tehette volna el anyuka, csak titkolja? Bármi lehet. Ugyanolyan indíttatása lehetett bármelyiknek, mint a bejárónőnek.

2017. ápr. 17. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Nagy hülyeség lenne a dolog, hiszen hamisan bevádolnának egy konkrét személyt, aki ezért perelheti őket, ill. a bíróság is komolyan büntet a hamisan bemondott összeg miatt, hisz egy hivatalos szervet vezettek félre szándékosan.


Egyébként simán eltehette máshová bármelyikük, vagy leesett, becsúszott, hozzáragadt stb. Én legalább egy hónapig kerestem az mp3-lejátszómat, mivel elfelejtettem, hogy a pulcsim zsebébe tettem, mivel a hazaúton hallgattam.

2017. ápr. 17. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 kovpet ***** válasza:
100%

Bejárónő van és egy tízes miatt ekkora balhét vágnak ki? OK, ez még rendben is lenne, mert a tolvajokat senki sem szereti.

De egyből csalnának, trükköznének?

Én inkább gyanakodnék rájuk a lopás ügyében is, mint a bejárónőre, akinek nem is érdeke lopni, hiszen gyanú esetén is elküldik, neki ez meg max két alkalmi fizetése lehet ott. Ennyiért értelmetlen kockáztatni. Így bukta az ügyfelet, de akár még a jó hírét is. Ha elterjed róla, akkor lehet, nem lesz többé munkája. Mindezt pár órai béréért?

2017. ápr. 17. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Azért tettem ki a nyivánosság elé az esetet mert nekem is van véleményem és azt hiszem én sem állnék ki mellettük ezekután ...
2017. ápr. 17. 14:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!