Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Betegállomány alatt is ki...

Betegállomány alatt is ki lehet rúgni bárkit de a felmondás csak a munkában történő megjelenéssel indul?

Figyelt kérdés

Lássuk jól tudom-e. betegállomány táppénz alatt is ki lehet rúgni sajnos akárkit (nem próbaidő értelemszerűen próbaidő alatt indok se kell). Szóval betegállomány /tp alatt is közölhetik ki vagyok rúgva de ténylegesen a felmondási idő csak a betegség utáni első munkában eltöltött napon indul?

És akkor még mindig ott a (min) 30 napos felmondási idő (vagy több).

Vagyis olyan nincs hogy elmegy az ember betegnek közlik vele jön a levél postán ki vagy rúgva és be se kell már menni többet itt az utolsó pénz fáradjak be érte és csók-ilyen nincs ha jól sejtem?

Mert ha én hónapokat töltök táppénzen ez idő alatt bármikor kirúghatnak (indokkal persze de indok az lesz-majd kitalálnak valami szart) de a 30 nap csak akkor indul ha én a hónapok után megjelenek a melóban?


Ez mind stimmel eddig?


2017. ápr. 17. 17:46
 1/8 anonim ***** válasza:
így van. Amúgy nem egy szerződést láttam már, amely alapból magába foglalja a felmondási időtől való elállást, ergo olyan esetben nincs "30 nap".
2017. ápr. 17. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
53%

Felmondhat azonnali hatállyal is, nem csak rendes felmondással.

Akkor nincs se 30 nap, se semmi.

Ha meg nagyon ugrálsz feljelent táppénzcsalásért és még te fázol rá.


Az már nem megy,m int ami régen, hogy elmegyek táppénzre és addig jön a lóvé...

2017. ápr. 17. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

"Felmondhat azonnali hatállyal is, nem csak rendes felmondással. "


felmondhat megfelelő indokkal. de annak az indoknak valami nagyon jónak kell lennie ám, és mivel a dolgozó ott sincs mert távol van betegállomány miatt így sem a viselkedése sem a munkavégzése indok nem lehet azonnali felmondásra. És kb ez a két indok képzelhető el azonnaliként. Létszámleépítés stb ilyesmi szóba se m jöhet azonnaliként.

és persze ha nem megfelelő okkal mond fel az megtámadható bíróságon.


Másik dolog. Táppéncsalás. Hát te utolsó mocskos állat mégis miért gondolod hogy valaki csak csalásból lehet hónapokig távol?

Te utolsó mocskos állat-és ha mondjuk szívműtét pl?

Vagy egy komoly baleset?

Ez esetben nyugodtan lehet tb vizsgálatot indítani te utolsó mocskos szar állat.

2017. ápr. 17. 19:38
 4/8 anonim ***** válasza:
53%

Ha baleset ért, vagy műtöttek az persze egyértelmű eset. Ha viszont azért írattad ki magad, mert így nem tud majd kirúgni, akkor az bizony bűncselekmény.


Ha ezt vélelmezi, akkor az elegendő indok az azonnali felmondáshoz.


A hangnemedet pedig kikérem magamnak!

2017. ápr. 17. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Tudtommal 15 napon túl már nem a munkáltató fizeti a táppénzt, hanem az állam, így annyira nincs rá késztetése, hogy minél hamarabb kirúgjon.
2017. ápr. 17. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
De van, hiszen a táppénz harmadát a munkáltatóval fizetteti meg az állam...
2017. ápr. 18. 05:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
0%
Van egy masik opcio van ilyen h munkahelyi alkalmatlansag szinte minden komolyabb cegnel van alkalmassagi vizsgalat ha vki x y betegsege miatt nem tudja ellatni a feladatait a tovabbiakban pl szivmutet az uzemorvos eldontheti h figyelj jozsi tudjuk h jol dolgozol de erre a munkakorre a betegsegedre valo tekintettel nem alkalmazhatunk.Sok kizaras van adott munkakoroket illetoen de ez mar szakorvosi temakor es bonyolult is mert irodai munkakorokbe ahol joreszt ulni kell onmagaban egy betegseg nem zarhatja azt ki. Viszont fizikai vagy stresszes munkakorokben mar tobb a kizaras vagy a fegyveres testuleteknel. Tehat ez nem ilyen egyszeru pusztan a betegseged miatt nem rughatnak ki alapos orvosszakertoi vizsgalat kell hozzza. Mas egyebbel sem mert tavol vagy indok nincs. Max nezhetnek egy teljesitmenyt visszamenolegesen hogy dolgoztal elegedettek voltak e? De ez is jogilag kisse bonyolult dolog. Ugy h nem olyan egyszeru ez ahogy nehany munkaltato hiszi. Munkaugyi birosag az aki kimondja a tutit tetejebe egy szep karteritessel a munkaltato reszerol. A g..ci civil cegek riogatnak ilyenekkel pedig aki egy kicsit a jogban otthon van azt nem tudjak megvezetni.
2019. szept. 18. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Igen stimmel a leírásod, az első keresőképtelen napon indul el a felmondási idő, ha a keresőképtelenség alatt közlik a felmondást. Viszont a 30 napos felmondási idő nem biztos, hogy pontos.

Az akkor 30 nap, ha a dolgozó mond fel. Ha a munkáltató mond fel, akkor az alap 30 napos felmondási idő a munkáltatónál eltöltött munkaviszony arányában növekszik.


Nekem például 7 hónap volt.

2019. szept. 19. 05:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!