Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ugye jól teszem, ha otthagyom...

Ugye jól teszem, ha otthagyom a munkahelyem? (többi lent)

Figyelt kérdés

Igaz, a mai világban nagyon kockázatos dolog felmondani, mert ki tudja, mikor találok másik állást, de tényleg nem bírom idegekkel.

Négyen vagyunk a munkahelyen, közülük az egyik munkatársam utál és ott aláz engem, ahol tud... szóval elég fagyos a légkör. A munka sem megy úgy, ahogy kéne. Kényszerbeteg vagyok, ami azzal jár, hogy ha 20-szor ellenőrzöm, hogy jól csináltam-e egy munkát, még akkor sem hiszem el, hogy az úgy tényleg jó. Sokat rontok is, a stressz miatt, amitől már teljesen kivagyok, előre rettegek attól, hogy vajon mit fogok elrontani, vagy utólag eszembe jut, hogy rosszul csináltam valamit, és akkor meg az frusztrál, hogy mit fognak szólni hozzá. A kollégáim nem tudnak a betegségemről, de nem is értenék meg, eleve nem valami empatikusak sajnos. Butának tartanak, pedig a képességeim jók, csak a stressz és a betegség sokat elvesz ebből, nem tudok ezek miatt megfelelően teljesíteni. Plusz ott van még a kolléganő piszkálódása is. Nincs olyan nap, hogy ne sírnék, aludni és enni sem tudok rendesen. Járok orvoshoz és szedek gyógyszert is, de sajnos ezt a problémát semmilyen gyógyszer sem oldja meg. Terápiára akarok járni, de az egy nagyon hosszadalmas folyamat, talán egy évbe is belekerül, míg meggyógyulok, addig én nem bírom ki ezen a munkahelyen...

Most döntöttem el, hogy felmondok, és máris sokkal felszabadultabbnak érzem magam! Még úgy is, ha utána nehéz lenne új állást találnom. Annyi tartalékom van, hogy 1-2 hónapig megéljek, amíg nem találok másik munkát. Egy kicsit azonban még bizonytalan vagyok, ezért tettem fel a kérdést.

Kérlek, olyanokat ne válaszoljatok, hogy "ne stresszelj", mert ezzel próbálkozom már az elejétől fogva, de nem megy. Aki ismeri a kényszerbetegséget, a szorongást, az tudja, miről beszélek.



2016. márc. 6. 19:19
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
100%

Én a helyedben nem tartom jó döntésnek, hogy felmondtál, főleg úgy, hogy enyhén szólva "fura" viselkedésű vagy.

Előbb szerezz magadnak egy másik állást, és utána lépj ki. Ha most kilépsz, lehet örülsz mert megszabadulsz az undok kollégától de magától a betegségedtől nem szabadulsz.

Undok kollégák mindenhol lesznek, és bevallom, ha nekem lenne olyan kollégám aki 3 órát késik a melóval mert ő kényszerbeteg, akkor még én is aki nagyon nyugis, megértő, kedves ember vagyok, idegesítene..Kezeltesd a betegségedet, és legközelebb állj ki magadért ha valaki piszkál.

2016. márc. 6. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 A kérdező kommentje:

Még nem mondtam fel.

De éppen azért akarok, mert nem akarom a kollégáimat idegesíteni - egy részről, más részről meg mert én is szenvedek.

2016. márc. 6. 19:36
 3/22 A kérdező kommentje:
A betegségemről meg nem tehetek, és kezeltetem is, de ez sajnos nem múlik el 1-2 hét alatt, mint a nátha. Ennek jóval több idő kell.
2016. márc. 6. 19:41
 4/22 anonim ***** válasza:
21%

vazze, az egész élet erről szól már 1. osztályban, hogy stressz alatt is megtudod-e csinálni.

A gyógyszerektől csak leépül az agyad, inkább azt hagyd el.

Ha most felmondasz az új munkahelyen is ez lesz.

Először a jelenlegi munkahelyen teljesíts normálisan, aztán ha a múlt miatt nem lesznek normálisak a munkatársak, akkor mondj fel

A munkatársaid is fel akarnak mondani minden nap, csak rajtad vezetik le a feszültséget.

Ne mondj fel, amíg nincs jobb hely, add ki te is a streszt, de ne mondj fel.


Vazze, legalább elmehetnél a határokig, visszaszólsz mindenkinek, nem ellenőrzöd 20szor. Lesz hiba is. Kirúgnak? Nem, és már meg is gyógyultál. Ha kirúgnak, akkor is legalább meggyógyulltál.

2016. márc. 6. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 A kérdező kommentje:
Na kösz, látom, mindenki érti a problémát...
2016. márc. 6. 19:51
 6/22 anonim ***** válasza:
Nem megoldás az a 2 hónap pihenő. Sajnos a betegségeden kell felülkerekedned. Ellenőrizd le kétszer amit elvégzel, és slussz, többet ne! Így gyorsabb leszel, és meg lesznek veled elégedve.
2016. márc. 6. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim válasza:

Én az előbbiektől eltérve teljesen átérzem a helyzetedet, és most jön a lényeg!:


az egész sztori olyan, mintha magamat olvasnám :O

egyfelől jó tudni, hogy nem vagyok egyedül, és te sem vagy egyedül a problémáddal. Én sztem sokkal jobban megértelek mert azt tanácsolom, hogy dönts legjobb belátásod szerint és ne hallgass másra csak a szívedre. Én is ezt tettem.


És most nem akarok befolyásolni, de én megtettem és otthagytam az ilyen bagázst! Akik téged nem értékelnek azok nem érdemelnek meg! Keressenek maguknak hozzájuk hasonlót akivel egy húron pendülnek. Látják benned a pluszt ami bennük nincs és ezért fúrnak úgy. Fel a fejjel.


Nincs neked semmi bajod, természetedtől fogva vagy ilyen érzékeny és hagyd ott a sarlatán pszichiátert is mert a gyógyszerekkel csak gödörbe raknak ezek az elemek is.


Ne aggódj ha úgy döntesz, hogy felmondasz és nem lesz egyből hova menned. Szeresd az életet és kérj segítséget szívedben legfőképp Önmagadból mert hatalmas a hit ereje!


-Egy Jóbarát

2016. márc. 6. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:

azért mert nevet adunk neki, kényszerbetegség, még nem betegség. Nem gyógyítható gyógyszerrel, és a terápián is azt mondják, ne stresszelj.

Régen is volt ilyen, élsportolóknak is van babonájuk, ők is járnak pszichológushoz, de a stressz az énünk része.

Ha nem streszelnél, akkor nem akarnál dolgozni, ha nem akarnál dolgozni valószínű nagyon gazdagok lennétek, stb ...

Hallgass zenét, vagy vigyél valamit a munkahelyre, virág, kép, tea

2016. márc. 6. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 A kérdező kommentje:
Á, nem "pihenőznék" az alatt a 2 hónap alatt... hanem szorgalmasan keresnék másik állást! Igen, a betegségemen kell felülkerekednem, de sajnos nem annyi az össz probléma, hogy túl sokszor ellenőrzöm a dolgokat. Ha így folytatom, úgyis kirúgnak, akkor meg már jobb, ha "közös megegyezéssel" elválnak útjaink...
2016. márc. 6. 20:14
 10/22 A kérdező kommentje:
#7: És te találtál új állást? Meddig kellett keresned?
2016. márc. 6. 20:17
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!