Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » A kérdés az hogy van egy...

Akire27 kérdése:

A kérdés az hogy van egy 8éves fiam az apukával egy éve külön élünk de nem váltunk még el. Az apuka május ota amiota külön élünk adott gytartás cimen 90e ftot azt se egybe. Nem hajlandó magátol csak hosszu kérlelés után. De ez semmi?

Figyelt kérdés
Megtudtam felakarja venni a gyerekre járo adókedvezményt a mult évit egyben (120e) mikor megtudtam beszéltem vele azt tanácsolta felezzünk mondtam neki hogy az a gyereknek jár nem neki vagy nekem.Az adóhivatalban azt mondták köti az adótitok hogy mikor utalják ki neki (lehet már el is dözölte).Ja azt is megtudtam hogy most havi szintű kifizetésre kérte a gyerekre az adokedvezményt az én nevemet meg aláhamisitotta a papirra.Megáll az eszem párom avval fenyegeti h megveri ha nem adja oda a pénzt de nem akarok páromnak bajt igy folyton nyugtatom de kérdés meddig birom!!!

#gytartás #adókedvezmêny
2017. ápr. 26. 12:38
 1/7 anonim ***** válasza:
93%

Amíg nem váltok el, addig nem köteles gyerektartást fizetni, mert egy családnak számítotok, ugyanez érvényes az adókedvezményre is, jögában áll felvenni.

Az aláírás hanmisítása már más téma, de azt meg nem egyszerü bizonyítani.


A "párod" egy agresszív bunkó, akinek csak jót tenne, ha megbüntetnék, mert nem normális a viselkedése.


Ha gyerektartást akarsz meg te akarod az adókedvezményt, akkor add be a válókereset és kérd, hogy a gyerek nálad legyen hivatalosan elhelyezve.

2017. ápr. 26. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Nem agressziv a párom pont forditva de idegileg tönkre teszi öt is hogy mi neveljük a fiam minden kiadás ránk hárul ami természetes hisz a fiu az enyém is viszont apuka éli világät nem látogatja a fiut és még a gyerekre járó kedvezményeket is ő akarja felvenni elkölteni.Mondtam már neki azt is hogy ne nekem adja a gytartást hanem vegyen vmit ruhat cipőt jatékot a gyereknek vagy fizesse ki az ebédjét a suliba vagy nyisson egy számlát a fiu nevére fizesse oda a pénzt s amikor a fiunk nagykorú lesz kiveheti.Nehezen de megélunk a gyerekkel meg a párommal 2fizubol de azért ami jar a gyereknek az jár szerintem!!!
2017. ápr. 26. 12:53
 3/7 anonim ***** válasza:
90%

Te miért nem igényelted amúgy az adókedvezményt?


Amíg házasok vagytok, addig egy család vagytok, teljesen jogában áll mindazt megtenni, amit tesz. Sőt, nem köteles gyerektartást sem fizetni, úgyhogy a 90ezer amit adott, az pont 90ezerrel több, mint ami köteles.

Kezdj szépen válóperbe, intézd úgy, hogy neked ítéljék a gyereked, és akkor köteles lesz gyerektartást fizetni és nem kap adókedvezményt sem. Meg igényeld meg te az adókedvezményt.

2017. ápr. 26. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

"Amíg házasok vagytok, addig egy család vagytok, teljesen jogában áll mindazt megtenni, amit tesz. Sőt, nem köteles gyerektartást sem fizetni,"


Ki mondta neked ezta baromságot?

A gyerektartást a különélés napjától számítottan köteles fizetni az apa. Ha elváltatok, ha nem. A gyermeke eltartásához mindenki köterles hozzájárulni, ha házasságban él, ha nem!

A másik, hogy az adókedvezmény felvételével, önmagában a visszaigényléssel bűncselekményt, csalásdt követett el. Az aláírás pedig okirtathamisítás. A kérdezőt megilleti a legutóbbi 6 havi gyermektartásdíj, ennél korábbi időre nem hivatkozhat a törvény szerint.

2017. ápr. 26. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Sajnos nem igényelhetem az adokedvezményt mert 4oraban dolgozom
2017. ápr. 26. 17:07
 6/7 Estádio de Felchút ***** válasza:
100%

Fszért nem lehet rendesen elválni.

Majd a bíróség megmondja, hogy kinek mi jár.

2017. ápr. 27. 02:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Már beadtam a válást csak még nincs meg az időpont!!!
2017. ápr. 27. 06:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!