Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Mit gondoltok az Eugén férfi...

Mit gondoltok az Eugén férfi névről?

Figyelt kérdés

Érdekel maga a név hangzása véleményetek szerint, mennyire szép, mennyire nem, valamint érdekel a "lelki" oldala is, tehát milyen személyt képzeltek el hozzá, valamint egy bemutatkozásnál mi lenne, illetve lenne -e valami reakciótok egy Eugén nevű személy irányában?


Nem névválasztás előtt állok, ezért sem írtam gyereknevelés témakörbe, csak véleményekre vagyok kíváncsi, mert nekem mostanában tetszik :D


Köszönöm előre is :)!



2016. márc. 15. 20:38
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Nekem Aranyhaj jut róla eszembe:)
2016. márc. 15. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Hupsz, tényeg XD Eszembe se jutott, meg is lepődtem hirtelen, Aranyhaj? :"D köszi :)
2016. márc. 15. 20:43
 3/12 anonim ***** válasza:
Nincs vele gond. Amúgy magyarul Jenő
2016. márc. 15. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

Igen :D És az Ödön is az Eugén elvileg.

Mondjuk én azt hittem, hogy van valami köze az Egon-hoz is (mármint az Eugénnek) de nincs.

köszi :)

2016. márc. 15. 20:50
 5/12 A kérdező kommentje:

Hmm, vagy mégsem:

"A 19. században a Jenő nevet (tévesen) a német Eugén névvel azonosították, s így ez az azonosítás maradt meg napjainkig.[2]"


"Az Ödön[1] férfinév az Eugén magyar megfelelője, eredeti alakja Ögyén. A 19. században az Ödön nevet mesterségesen az Edmund illetve Edmond nevekkel azonosították, míg az Eugén nevet a Jenővel.[2]"

2016. márc. 15. 20:53
 6/12 anonim ***** válasza:
Egyértelműen a Kőszívű ember fiai jut az eszembe a névről.
2016. márc. 15. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Hú... hát azzal kapcsolatban viszont nem tudok hozzászólni :$ :D
2016. márc. 16. 17:47
 8/12 anonim ***** válasza:
Nekem nem tetszik, nagyon fura név, bocs.
2016. márc. 16. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

Semmi baj :D A negatív válasz is jó, köszi :)

Talán a becézéssel lehet baj, mert nem igazán lehet (?)

Mondjuk én személy szerint nem szeretem a becézéseket, de ez elég hosszú név, ráadásul a "nehezebbik" fajtából.


Talán a francia változat, "Özsén" annyiból jobb, hogy bár leírva 3, ejtve csak 2 szótag..

2016. márc. 16. 20:37
 10/12 anonim ***** válasza:

Talán a becézése: Gégé:D Vagy nemtom, tényleg furcsa:)

De ha nem szeretsz becézni, jó neked:P:)

2016. márc. 16. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!